Hatice Hemşirenin İnanılmaz Yaşam Azmi !

Hatice Hemşirenin İnanılmaz Yaşam Azmi !

Diyarbakır'da hemşire olarak görev yapan 22 yaşındaki hemşire Hatice TUNÇ, Batman Hasankeyf'te meydana gelen bir kazada sol bacağını yitirmişti. Geçirdiği bir dizi ameliyat sonrasında genç hemşirenin bacağına protez takıldı. 

Geçirdiği kaza sonrası başlayan yaşama azmi ile Hatice hemşire '' Çocuklar Üşümesin'' isimli sosyal sorumluluk projesine gönüllü oldu. 

Bacağını düşen bir kaya parçası nedeniyle kaybeden Hatice Hemşirenin tedavi süreci sıkıntılı geçti. 2 defa solunumu ve kalbi duran hemşire yapılan kalp masajı ile hayata döndü. 2 ay süre ile hastanede yattı. Protezin takılmasıyla beraber yeniden doğan Hatice hemşire, protezli bacağı ile bisiklet sürdü, kayak yaptı, podyuma çıkıp mankenlik yaptı. 

Sosyal sorumluk projesi kapsamında lösemili çocuklara desyek için düzenelen bir gösteride podyuma çıkıp mankenlik yapan genç hemşire '' Çocukların hayallerini gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Lösemili bir çocuk için konser düzenledik. Başka bir çocuk için AVM’yi kapattık. Köy okullarını boyadık, sokak tiyatroları yaptık. Farkındalık yaratmak için Hakan Akkaya’nın podyumunda konuk olarak yürüdük'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 00:52

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 9 ay Önce

AZMİNİZİ YÜREK'DEN DESTEKLİYORUM.DUALARIMIZ SİZİNLEDİR. SAYGILARIMLA.

Seyfi Kartalkuşu
Seyfi Kartalkuşu - 9 ay Önce

Çok güzel bir haber. Haberlerinizde ilk defa şu oldu bu oldu yok. İlk kez bir hayata dokunuş hayata dair olan var. Hayatın içindenlik var. Bir azmi yansıtmışsınız.

Filiz
Filiz - 9 ay Önce

Sağlık bakanlığının böyle azimli arkadaşlara destek vermesi gerekir siyasi torpili olanlar değil bence

ŞAFAK
ŞAFAK - 9 ay Önce

ÇOK BÜYÜKSÜN

SIRADAKİ HABER