Hastanelerden uyarı: Hizmetler durma noktasına gelebilir!

Üniversite Hastaneler Birliği'nin Sağlık Bakanlığı'na gönderdiği mektupta ' Hizmetler durma noktasına gelebilir!' uyarısında bulundu.

Hastanelerden uyarı: Hizmetler durma noktasına gelebilir!

Üniversite Hastaneler Birliği, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya mektup gönderdi. Birlik mektup içeriğinde, tıbbi malzeme temininide yaşanan güçlüklerden bahsederek, rutin işlemlerin bile yürütülmeme riski yüksek boyutlara ulaştığını bildirdi.

Üniversite Hastaneler Birliği, Sağlık Bakanı'na gönderdiği mektupta, sınırlı sayıdakai kalemler dışında 10 yılı aşkındır Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) güncellenmediğini, güncelleme yapılamadığı için SUT tariflereleri yıllar itibariyle maliyetlerin çok altında kaldığını, bu durumun sağlık hizmetlerinin durma noktasına getireceğini bildirdi.

Yaşanan bu sıkıntılar nedeniyler firmaların ihalelerde teklif vermediğini, ihaleye katılanların ise 4-5 kata kadar fiyat verdiklerini, dolayısıyla tıbbi malzeme temininide yaşanan sıkıntılar nedeniyle ruzin hizmetlerin bile artık durma noktasına geldiğni bildirdi.

memurlar.net

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
İSA AYVAZ
İSA AYVAZ - 6 ay Önce

Çok dogru, sağlık teşkilatı içinde biri olarak bu durumu görüyorum ,hemde hasta yakını olarak bu durumun yansımasını Üniversite Hastanesi'nde Laboratuvar Tetkik farkı ödeyerek gordum.Ayni tetkiklere 2,5 yıl önce benden bir fark almamislardı.

Anne
Anne - 6 ay Önce

Koltuklarında otursun arkadaşlar hastaneler yansa bile umursamazlar

Geerçek
Geerçek - 6 ay Önce

Sadece özelliği iyi adam olan insanlar başkan yapıldı ihale bilmez iş bilmez ama iyi adam iyi maaş alır

hakikat
hakikat @Geerçek - 6 ay Önce

iyi adamlar atlarına binip gittiler, iyi adam kalmadı

SIRADAKİ HABER