Hastaneden Bebeği Böyle Çaldı (Tatbikat) Foto Haber

Hastaneden Bebeği Böyle Çaldı (Tatbikat) Foto Haber

BUÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde, bebek ve çocuk kaçırmalarına dikkati çekmek ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla tatbikat düzenlendi

Tatbikat senaryosu gereğince, ebeveynleri ayrı yaşayan bebek, hastanede tedavi gördüğü sırada babası tarafından kaçırıldı.

Annenin, çocuğunun kaçırıldığını fark etmesi üzerine hastanede pembe kod alarmı verildi ve tüm giriş çıkışlar durduruldu.

Kaçırılan bebek, hastanenin güvenlik görevlilerince kurtarılarak anneye teslim edildi. Şüpheli ise polis tarafından gözaltına alındı.

Tatbikatın ikinci aşamasında, bebeği kaçırılan anne ihmal iddiasıyla sağlık çalışanlarına saldırıda bulundu. Beyaz kod verilerek, saldırgan anneye güvenlik güçlerince müdahale edildi.

BUÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Rıdvan Ali, tatbikatın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete ve bebek kaçırmalarına karşı hazırlıklı olduklarını söyledi.

Prof. Dr. Ali, tatbikatımızı başarılı bir şekilde yönettiklerini belirterek, "Hastanemiz böyle bir kaçırma işlemine karşı hazır olduğunu gösterdi. Bunu her yıl düzenli olarak gerçekleştiriyoruz. Bu tatbikatı başarılı şekilde gerçekleştiren arkadaşlarımızı tebrik ederim." dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 14:12

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
????
???? - 5 ay Önce

Çok eğlenceli adamlar tiyatro oynamış resmen ???? adamda da tam suçlu tipi var ????

Becerikli
Becerikli - 5 ay Önce

Bu tatbikatın bu şekilde göstere göstere yapılması ne kadar doğru?Tamam tatbikat yapında arkadaş sanki "alın kaçırın çocuğu" der gibi birşey olmuş.Ya sizin işin yok. ya da showmenlikle makamınızı korumak için yapılmış bir iş. Bu işler kurumsal yapı içerisinde olur ve dışa yansımaz

SIRADAKİ HABER