Hastane Bahçesinde Ölüme Soruşturma

Bursa Şehir Hastanesi'nin bahçesinde fenalaşan Güllü Gülfidan (66), hayatını kaybetti. Yakınları, hastanedeki görevlilerin, yardım çağrılarını geri çevirip ambulansı aramalarını söylediklerini iddia etti. Gülfidan'ın ölümüyle ilgili idari soruşturma başlatılırken, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, yakınlarının başvurusu üzerine hem hastanenin acil servisinden hem de 112 Acil ambulansının hastanın bulunduğu bölgeye yönlendirildiğini belirtti.

Hastane Bahçesinde Ölüme Soruşturma


Olay, saat 12.00 sıralarında Bursa Şehir Hastanesi'nde meydana geldi. Kalp rahatsızlığı bulunan Güllü Gülfidan, muayane için geldiği hastane bahçesindeki bankta otururken fenalaştı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Yere düşen Gülfidan için yakınları hastaneye giderek doktorlardan yardım istedi. 112 Acil'e yapılan ihbar üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekibi, Gülfidan'a kalp masajı yaptı. Ambulansa alınan Gülfidan, yaklaşık 400 metre uzaklıktaki aynı hastanenin acil servisine götürüldü. Güllü Gülfidan, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Gülfidan'ın olay yerindeki yakınları hastanedeki doktorların bahçeye çıkarak, yardım etmediklerini öne sürdü. Sağlık ekibinin Gülfidan'a müdahalesi ve hastane bahçesinde toplanan kalabalığın tepkisi ise cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, olayla ilgili idari soruşturma başlattı. Yetkililer, "Hastanın yakınlarının başvurusu üzerine hem hastanenin acil servisinden bir ekibin, hem de 112 ambulansının olay yerine yönlendirildiğini, ihbardan 11 dakika sonra da ambulansın hastaya ulaştığını söyledi.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
babra karmal
babra karmal - 2 ay Önce

ak partiye iktidar sağlamlaştıran sağlık bugünlerde liyakat (bilgelik, vicdan, dürüstlük) ilkesinin unutulmasıyla seçim kaybettirecek hale gelmiştir. Derhal sağlıkta sözleşmeli yöneticiliğe son verilmeli ve liyakatli dürüst vicdanlı insanlar hiyerarşiye ve usule uygun yönetici yapılmalı tepeden inme siyasetçinin yalakası olmaya itilmemeli yöneticiler (eğer bir siyasinin yakını olsaydı hiç oralarda olur muydu Güllü anacığım bugün sistem bu hale gelmiştir. Ak parti li Siyasilere sesleniyorum bu sisteme son verin o size son vermeden.

metin deniz
metin deniz - 2 ay Önce

11 dakikada geldi ise tüm vatandaşlar yalan mı söylüyor acaba ağız birliği etmişcesine. hatayı kabul etmek erdem yanlış bilgi vermek ise kamu otoritesine yakışmıyor bence o koltuklar yakışmayan insanlarla dolu siyasetçinin veya adamlarınızın yakını olsaydı beklemezdi kalkıp gider refakat eder kapıda karşılardınız geçtim sahipsizlikten ölmek vAllahi billahi Allah görüyor ihanetinizi

onuncu köy sakini
onuncu köy sakini - 2 ay Önce

Rahmetli Alpaslan Türkeş ''Beceriksizlikle ihanet arasında kıldan ince bir çizgi vardır, beceremediği halde makam-mevki işgal etmek en büyük ihanettir" diyor'' . Bursa bu ara bunlarla dolu

SIRADAKİ HABER