Hande Fırat: Emine Erdoğan imitasyon çanta kullanıyor

Hürriyet yazarı Hande Fırat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın tartışma konusu olan çantaları hakkında yazdı. Fırat, Erdoğan'ın orijinal markalar yerine 'imitasyon' çantalar kullandığını söyledi.

Hande Fırat: Emine Erdoğan imitasyon çanta kullanıyor

Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, bugünkü yazısında Emine Erdoğan'ın çantalarıyla ilgili tartışmalara değindiği yazısında, Erdoğan'ın kullandığı çantaların orijinal olmadığını yazdı.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Boykot çağrısı yapıyorsanız önce boykotu siz yapacaksınız

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Emine Hanım'ın bir çantası var. Onu da sarayın bahçesinde yaksın" eleştirisini ve Erdoğan'ın "Sende zerre kadar yürek varsa benimle ilgili konuş, eşimle ilgili konuşma. Yakılacak çantaları arıyorsan sizde çok" yanıtını hatırlatan Fırat, "Kaynaklarımdan bu konuda edindiğim bilgiler, sıfır atık projesine öncülük eden Emine Erdoğan'ın bu hassasiyetini çanta başta olmak üzere aksesuvarlarında da sürdürdüğünü gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Hande Fırat, "Bana aktarılan bilgiler ise şöyle" diyerek şunları söyledi:

"Orijinal marka çanta kullanmamaya özen gösteriyor. Yani iddia edildiği gibi büyük rakamlara çanta alınmıyor. Daha çok yerli malını tercih ediyor. Orijinalin yerine çakma yani imitasyonlarını alıyor. Tercihi daha çok geri dönüşüme imkan veren maddelerden çanta ve aksesuvarlar."

Çanta tartışması

Ankara-Paris gerilimi devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransız mallarına boykot çağrısı yapmıştı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu da Emine Erdoğan'ın Hermes marka çantasını hatırlatarak "Emine Hanım çantasını sarayın bahçesinde yaksın" demişti. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun bu ifadelerine sert tepki göstermiş ve "Sende zerre kadar yürek varsa benimle ilgili konuş. Eşimle ilgili değil. Sen ne biçim siyasetçisin ya? Sen zeka yoksunu bir adamsın. CHP'li kardeşlerime söylüyorum. Bu adamı görün. Ülke için bir sıkıntı bu. Benimle ilgili konuş, siyasetçi arkadaşlarımla ilgili konuş" demişti.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
T akbulut
T akbulut - 4 ay Önce

Kilicdaroglu proje üret bu dolar nasıl tekrar 5 tl olur bankalar a bir çözüm bu doları çıkaran bankalarda dolar tutanlar ne yapmalı devlet kamu bankalari ni güçlü tutmalimi onunla ilgili proje üret insanların özel hayatına laf etme sanane

T akbulut
T akbulut - 4 ay Önce

Bir projem var lütfen maaş reformu yapılsın a dan z ye tüm maaslar incelenip ilave ödemeler mercek altına alınıp sınırlamalar konulmalı bütçe en az yıllık 5 milyar dolar kar eder buda yılda 300 bin kamuya personel alımı ikincisi bireysel emeklilik sistemi güçlendirilmesi gerek 3 ncusu koronaya özel yasalar çıkarılıp vergiler azalma asfari ücretten 200 tl ye kadar elektrik ve d faz yarı yarıya alınabilir vs vs

SIRADAKİ HABER