Haksızlığına Boyun Eğmeyen Sağlıkçılar Mobbing İddiası

Haksızlığına Boyun Eğmeyen Sağlıkçılar Mobbing İddiası

ALKÜ EA Hastanesi'nde görevli 6 sağlık çalışanı, hastalardan yasal olmayan fark ücreti alınmasına itiraz ettikleri için sözlü şiddet ve mobbinge maruz kaldıklarını iddia ettiler


HASTANENİN Anjiyo Laboratuvarı'nda görev yapan 6 sağlık çalışanının iddialarına göre, kalp ve damar cerrahisi doktoru Ö.A. bir hastadan 2 bin 500 TL fark ücreti talep etti. Anjiyo görevlisi sağlık çalışanları ise, ameliyat edilen hasta masada yatarken istenen ücret karşısında şok oldular.

YÖNETİME ŞİKAYET ETTİLER

SAĞLIK çalışanları, aynı doktorun birkaç vakada daha hastalardan fark ücreti aldığını ve bakanlığın hastalardan ücret alınmaması yönünde talimatı olduğunu bildirerek duruma itiraz etti. Söz konusu vakayı ve fark ücreti konusunu yönetime bildirdiler ancak iddiaya göre umduklarını bulamadılar.

'ŞİDDET VE BASKI' İDDİASI

ANJİYO Laboratuvarı'nda görevli sağlık çalışanları F.K.K., M.Ç., F.T., E.T., Ö.F.B. ve H.Y., bu itiraz ve usulsüzlüğü bildirmelerinin ardından Başhekim Yardımcısı Dr. M.E’nin sözlü şiddet ve mobbingine maruz kaldıklarını iddia ettiler. Sağlık çalışanları, bu yönde bir şikayet dilekçesi de kaleme aldılar.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 


İŞTE DİLEKÇEDEKİ İNANILMAZ İDDİALAR

ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi anjiyo laboratuvarında görev yapmaktayız. 12.02.2021 tarihinde kalp ve damar cerrahi doktoru Ö.A.’nın bir hastasını işleme aldık. Hastanın ismi İ.T.’dir. Hastaya TVT (Derin Ven Trombozu) başarılı bir şekilde yapılmıştı, işlem esnasında hasta masada yatıyorken damarlarından birine balon yapılması gerektiği fakat yapılacak bu balonun ücretinin sigorta tarafından karşılanmadığı, 2 bin 500 TL’lik fark ücretine hastanın onay vermesi halinde işleme devam edilebileceği söylendi. Hastanın cevabı olumlu oldu ve kabul etti aradaki fark ücretini ödemeyi. T.C. Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık kuruluşlarında hastadan hiçbir şekilde fark ücreti talep edilmeyeceğini bildiğimizden durumu yönetime bildirmek istedik. Aynı hekim bunun gibi birkaç vakada yine benzeri süreçler yaşamıştı. Bizler bu ve benzeri vakalarda kanuni haklarımızın üzerinde çalıştırılmaktayız ve bunun için Başhekim Yardımcısı Dr. M.E. tarafından mobbing ve sözel şiddete maruz kalmaktayız. Bu şartlar altında çalışmak istemediğimizi sözel ve yazılı bir şekilde belirttik. Gereğinin yapılmasını arz ederiz.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adil
Adil - 1 ay Önce

Mobing her yerde var.bunun da nedeni torpille gelmiş arkam sağlam bana bir şey olmaz diyen idareciler.ama zamanı geldimi sizlerde gideceksiniz.Ben covid 19 yoğun bakımda geçirip ölümden dönen bir persönelim,daha doğru dürüst nefes alamazken hakkım olan yıllık iznim verilmiyor,Ama Allah kimseye yaşattığını yaşatmadan öldürmezmiş.

Sağlık Çalışanı
Sağlık Çalışanı - 1 ay Önce

Sizin derdiniz de vatandaştan fark ücreti alınması falan değil, derdiniz az iş yapıp çok para kazanmak.. İşi yapmamak için değil de fark ücretinin yasaya aykırı olduğu ve bu durumun kamu zararı olarak devlete yansıdığını ifade etseniz sonuç değişik olurdu.. Ama benim anladığım kadarıyla toplu bir isyan başlatmışsınız, burada asıl konu da fark ücreti değil fark işidir, onam formunda ikinci işlem için alınan onay size iş yükü olarak dönünce idareye ve milletin sağlıklı yaşamına savaş açmışsınız.

hemşire
hemşire - 1 ay Önce

hangi hastanede alınmıyorki hemde ne gerksiz yere hatta işlem yapılmadan heyyy gidiii ülkemmm heyyy devlet mafya olmuş dr da olsa çok mu?

SIRADAKİ HABER