Güvenlik Soruşturmasının Sınırları Belirlendi

TBMM Genel Kurulu’nda Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanun Teklifi’nin görüşmeleri devam ediyor. Kanun teklifinde yer alan, güvenlik soruşturmasına görevin gerektirdiği niteliklere etkisi yönüyle kişinin eşi ile birinci derece yakınları dahil edilir hükmü değiştirildi ve kişinin birinci derece yakınları güvenlik soruşturması dışında kaldı

Güvenlik Soruşturmasının Sınırları Belirlendi

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş başkanlığında toplandı. Gündem dışı konuşmaların ardından, sırasıyla İYİ Parti, HDP  ve CHP’nin grup önerileri görüşüldü.

İYİ Parti’nin döviz fiyatlarındaki yükselişin etkileri, HDP’nin genç işsizler ve kamuda kadro bekleyen meslek grupları, CHP’nin avukatların ve hukuk fakültesi mezunlarının sorunları şeklindeki grup önerileri kabul edilmedi.

Gündeme alınan, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purcu’nun, 8 Nisan’ın ‘Dünya Romanlar Günü’ olarak kabul edilmesine ilişkin kanun teklifi de kabul edilmedi.

TBMM Genel Kurulu’nda, geçen hafta muhalefet partilerinin oyları ile reddedilen TBMM Başkanlığı kararı ile yeniden görüşülmesi oylanarak kabul edilen, ‘Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanun Teklifi’nin görüşmelerine geçildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

TEKLİFTE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

TBMM Genel Kurulu'nda Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanun Teklifi'nin görüşmeleri devam ediyor.

Kanun teklifinde yer alan, güvenlik soruşturmasına görevin gerektirdiği niteliklere etkisi yönüyle kişinin eşi ile birinci derece yakınları dahil edilir hükmü değiştirildi ve kişinin birinci derece yakınları güvenlik soruşturması dışında kaldı.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 2 hafta Önce

kabul edenler,kabul etmeyenler; kabul edilmiştir:))))))))

şimdi sorsam
şimdi sorsam - 2 hafta Önce

Anayasa Mahkemesi iptal eder çünkü geçen hafta red edilen bir kanun ve bir yıl boyunca meclise getirilmesi mümkün olmayan Anayasada ve tüzükte açıkca belli olmasına rağmen ertesi gün usulsüz şekilde oylamaya sunup yeniden kanunu meclise getirmek AYM ye aykırı ve iptal edilir chp bu işi halleder Tüzüğe aykırı bir oylama ile gelen bir kanun bir yıl sonra gelse belki olurdu ama şimdi olmaz

Can
Can - 1 hafta Önce

Yaşa akparti var ol akparti

SIRADAKİ HABER