Futbolcuya Öncelikli Aşıya Sağlıkçılardan Tepki!

Pandemi konusunda Türkiye'nin önemli isimlerinin başında gelen Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, futbolculara öncelik verilmesine gerek olmadığını söyledi.

Futbolcuya Öncelikli Aşıya Sağlıkçılardan Tepki!

Futbolcuların aşılanmasına başlanacağını açıklayan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'e ünlü profestörden itiraz geldi. Koronavirüs konusunda Türkiye'nin en çok kulak verdiği isimlerin başında gelen Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, futbolculara öncelik verilmesine gerek olmadığını söyledi.

AŞI ENGELLEMEYECEK!

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı, Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Ceyhan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Özdemir'e yanıt verdi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Ceyhan, "Daha riskli gruplar dururken, neden futbolcular? Çok öncelikli değil aslında. Futbolcular zaten belirtisiz geçiriyor. Sorun virüsü yaymaları. Aşı bunu engellemeyecek" dedi. Birçok sağlıkçı da Prof. Ceyhan'a destek erdi.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çok Bilir
Çok Bilir - 1 hafta Önce

Memlekette henüz öğretmenler ve sağlık çalışanlarının eşleri bile aşı olmamış da futbolculara mı gelmiş sıra. Tabi kimsenin sağ ayağı 5-10 milyon avro yapmıyor futbolcu dışında. Yazık.

Kadir Arısoy
Kadir Arısoy - 1 hafta Önce

Doktorum ayda 17 nöbet tutuyorum ve eşim öğretmen ve kronik hastalığı da var ve eşim aşı olamıyor. Her gün korku içinde yaşıyoruz. Bir anlamda eşimi çocuğumu hasta etmemek için hastanede olduğuma sürekli risk altında olduğuma seviniyorum. 11 kişilik takımların 9-10 tanesinin yabancı olduğu ve 2002 den beri dünya kupasına bile katılamamış bir grubun neyini aşılıyorsunuz. 20 gün bulunduğunuz yerden çıkmayın demeniz yeterliydi. Hakkımı helal etmiyorum.

Az Bile
Az Bile - 1 hafta Önce

Ortadoğu ülkesi olarak şaşırdık mı? Elbette şaşırmadık.

Att
Att - 1 hafta Önce

Serbest bırakın aşı ithalatını. Her köşede aşı satılmazsa gelin yüzüme tükürün. Bırakın parası olan yaptırsın kardeşim. Garibana da sıra daha önce gelir böylece.

SIRADAKİ HABER