Filyasyon Artık Kaldırılmalı

Personel Sağlık Net'e gelen talepler üzerine böyle bir haber yapma kararı aldık.

Filyasyon Artık Kaldırılmalı

Kış aylarına giriş, zorlu hava şartları ve personel eksikliği son günlerde filyasyonda yeni sorunlara yer açıyor.

Artık koronanın ilk günlerindeki psikoloji kimsede kalmadı. Tüm dünya bu salgına alıştı ve kabullendi. Covidde kullanılan ilaçların işe yaramadığı ortaya çıktı. Parifiravir kullanımı ise artık çok azaldı. Ekipler evlere ilaç dağıtımı yapmıyor. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Filyasyon ekipleri; araç, şoför, sağlık personeli ve doktordan oluşmaktadır. Şehrin, köyün, kasabanın en ucra köşelerine gidilmektedir. Ancak artık filyasyon ömrünü doldurmuştur. Bu uygulamadan vazgeçilmeli , filyasyonun takip işleri telefon ve mobil uygulamalarla  yapılıp zamandan , araçtan, yakıttan ve personelden tasarruf edilmelidir. 

Telefon filyasyonu yapılmalı ve gerek görülmesi halinde mobil filyasyona başvurulması daha iyi olacaktır.  Sahada filyasyonun kaldırılaması yönünde büyük bir istek vardır. Bakanlığımızın buna kayıtsız kalmayacağını temenni ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2022, 06:37

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet
Adalet - 1 ay Önce

Bence kaldırılmamalı, evlere gidilmezse doğru bir çalışma yapılamaz. Filyasyon devam ederse Vatandaşımızın devlete olan güveni artar.

Vatandaş
Vatandaş @Adalet - 2 hafta Önce

Filyasyon kalkmalı zaten bakan beyde demiş tarama olmayacak sadece belirtisi olanlara test yapılacak diye ambulanslar zaten temaslı ve ayaktan hasta taşımakta dolayısıyla filyasyon çalışanları artık birşey yapmıyor işe gelip gelmedikleri bile belli değil bizde malum artık suistimal edilmeye başlandı filyasyon işi o kadar araç ve personel boş boş duracağına herkes kendi işine bakmalı filyasyon kalkmalı aşı ekipleri daha önemli su an için...

hsnylmaz
hsnylmaz - 1 ay Önce

5-6 ay daha yapılmalı ücra köşelerde köylerde oturan aracı veya kimsesi olmayan insanların filyasyon ve aynı zamanda korona testleri evlerinde yapılmaktadır en azından nisan ayı çıkana kadar devam edilmesi faydalı ve yararlı olacaktır...

Serhat aykut
Serhat aykut - 1 ay Önce

Tebrik ediyorum çok doğru bir haber artık anlamı yok hem personel yoruldu hem çok fazla masraf inşAllah yakında biter

Tıbbi sekreter
Tıbbi sekreter - 1 ay Önce

Rutin olan bir şeyin filyasyonu yapılmaz.

Sağlıksız sağlıkçı
Sağlıksız sağlıkçı - 1 ay Önce

2 senedir 52 köy artı merkez 4 ekip bakiyoruz ilaç sürüntü filyasyon arama hepsi bu 4 ekipte üstelik tsmnin komple islerinede bakiyoruz ARTIK YETERRR...!!

Cengiz
Cengiz - 1 ay Önce

Çok doğru arık filyasyon ekipleri çok yoruldu personel araç gereç yönünden masraflı inşAllah yakında biter telefon ile filyasyona gidilmeden yapılabilir.

Namık Başaran
Namık Başaran - 1 ay Önce

Hayır bitsin artık bu iş. Yatış yerine döndü orasıda giden geri gelmek istemiyor. Canımız çıkıyor hastanede. Onlar işi keyfe bağladılar. Biz hastanede personel sıkıntısı çekiyoruz.

ilçe sağlık
ilçe sağlık - 1 ay Önce

Filyasyon diye birşey kalmadı. Fillyasyonun Amacında kalmadı. Kişiler testi pozitif olanlar artık kendi ailesini izolasyona almalı. İlacı kendi aile hekiminden tedarik etmelidir. Kendi aile hekiminden tedarik edemeyenlere anca covit ilacı götürülmelidir. Entegre hastanelerinde ,ilçe sağlıklarda hem rutin işler hemde,filyasyon,aşılama personel eksikliğinden dolayı bunalmış durumunda.birde filyasyon süresi uzamasın diye amirlerin gece yarısı hastaların evine gece 12 den sonra gönderilmesini doğru bulmuyoruz. Sağlık Bakanlığı filyasyon ve temaslı alma kriterlerini tekrar gözden geçirmelidir.


SIRADAKİ HABER