Film gibi olay: Doktor Beyza, ABD'li hemşire çıktı

İnternette sahte hesapların insanları nasıl aldattığına en iyi örneklerden biri kendini doktor diye tanıtan bir kişinin ABD'li hemşirenin fotoğraflarını kullanması oldu. Sanal dünyada kendisini, "Cinsel Terapist ve Aile Yaşam Koçu" ve "Üroloji Uzmanı Dr. Beyza Kendirci" gibi sıfatlarla tanıtan kişinin paylaştığı diplomanın sahte olduğunu bildiren vatandaşın ihbarı üzerine bahsi geçen üniversite araştırma yapınca gerçek ortaya çıktı.

Film gibi olay: Doktor Beyza, ABD'li hemşire çıktı

Sahte doktor Beyza Kendirci'nin bu üniversitede eğitim bile almadığı belirlenirken, sosyal medya hesaplarında kullanılan sözde doktor fotoğraflarının ise ABD'li hemşire Teresa Logsdon'a ait olduğu saptandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Sabah'tan Dilek Yaman Demir'in haberine göre Beyza Kendirci, kendisini Terapist ve Aile Yaşam Koçu Üroloji Uzmanı doktor olarak tanıtıyordu. Genç kadın, İstanbul'da özel bir üniversiteden mezun olduğunu gösterir diploma ile Beşiktaş'ta bir hastanede çalışmaya başladı. Sosyal medyayı aktif olarak kullanan doktor, kısa sürede ününe ün kattı. İddiaya göre geçtiğimiz günlerde bir ihbarcı Kendirci'nin diplomasının sahte olduğunu belirtip, mezun olduğu üniversiteye ihbarda bulundu.

DİPLOMASI SAHTEYMİŞ


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

İhbar sonrası söz konusu üniversite araştırma yaptı. Araştırmada genç kadının üniversitede hiçbir dönem eğitim görmediği ve okulda herhangi bir bölüme ait kaydının olmadığı ortaya çıktı. Üniversite, belirlediği durum sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

ÜNİVERSİTE ŞİKAYETÇİ OLDU

Üniversite yetkililerince sunulan dilekçede, Kendirci'nin üniversitenin adını kullanarak oluşturduğu sahte diplomayla suç işlediğini ve cezalandırılmasını gerektiğini kaydetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
selma
selma - 3 ay Önce

farketmez, onların muadili bizim doktora tekabül eder

Ahmet Demircan
Ahmet Demircan - 3 ay Önce

Türkiyede böyle güzel doktor ya da hemşire yok zaten. Bunun yabancı olduğu belli.

Fikret Gluglu
Fikret Gluglu @Ahmet Demircan - 3 ay Önce

Bunun neresi güzel Ahmet kardeşim. Yüzünde orantı bile yok. Her sarışın olanı , saçını sarı boyatanı güzel sanan ezik Ortadoğu zihniyetinden kurtulun

Hemşire sağlık memuru
Hemşire sağlık memuru - 3 ay Önce

VAllahi kadın taş gibi.en azında buna laf yok kardeş.

02
02 - 3 ay Önce

işte bu nedenle diyorum ki ülkemizde sağlık camiası devamlı arka tekerlek.bilmem anlatabildim mi.bir imam,bir gece bekçisi,bir uzman er ,bir hemşireden fazla ücret alıyorsa sonuç bu olur.

SIRADAKİ HABER