Erdoğan, "Yeterli hazırlık yapılmamış şeyleri Meclis gündemine getirmeyin"

Muhalefet engeline takılmamak için yapılan ‘torba teklif’lerle ilgili AK Parti yönetimini uyaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeterli hazırlık yapılmamış şeyleri Meclis gündemine getirmeyin" dedi.

Erdoğan, "Yeterli hazırlık yapılmamış şeyleri Meclis gündemine getirmeyin"

HABER7.COM'un haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti yönetimini ve Bakanları ‘Yeterli hazırlık yapılmadan Meclis gündemine getirilen düzenlemeler’ konusunda uyardığı öğrenildi. 

AK Parti, Meclis’te muhalefet engeline takılmamak için, çıkarılacak yasalar konusunda uzun zamandır sık sık ‘torba teklif’ yöntemine başvuruyor. Bu kapsamda, Bakanlıklar ihtiyaçları olan düzenlemeleri AK Parti grup yönetimine bildiriyor, her Bakanlık için ayrı bir yasa teklifi hazırlamak yerine, birçok yasada yapılacak değişiklikleri ‘Bazı kanunlarda yapılacak değişiklikler’ başlığı ile tek bir torba teklifte topluyor.

YANLIŞ UYGULAMALARI DA BERABERİNDE GETİRİYOR

1 Ekim’de başlayan yeni yasama yılında, milletlerarası sözleşmeler ve bütçe hariç, Meclis’ten geçen düzenlemelerin neredeyse tamamı torba teklif yöntemi ile gündeme getirildi. AK Parti bu yöntemle, Meclis Genel Kurulundaki görüşmelerde muhalefetin uzun konuşma süreleri engeline takılmamayı hedefliyor. Meclis iç tüzüğüne göre, torba tekliflerin görüşmeleri sırasında Genel Kurul’da milletvekilleri sadece teklifin bölümleri veya önerge üzerinde söz alabiliyor, teklifin maddeleri üzerinde ayrı ayrı konuşma yapılamıyor. Ancak torba teklif usulü çoğu zaman yanlış uygulamaları da beraberinde getiriyor. Özellikle farklı bakanlıklardan gelen talepler üzerine hazırlanan torba teklifler, çoğu zaman ya üzerinde değişiklik yapılarak, ya da teklifteki bazı maddeler geri çekilerek Meclis’ten geçiyor.

Son olarak kamuda çalışan doktorların ücretlerine zam yapılmasını öngören düzenleme de tartışmalar nedeniyle geri çekildi. Maaş artışı ile ilgili maddeler, elektrik faturalarından TRT payının kaldırılmasını öngören torba teklifin içine koyuldu. Genel Kurul’da doktorların maaş artışı, enerji ile ilgili torba teklife verilen önergelerle yapıldı. Kabul edilen önergelerin üniversite hastanelerindeki doktorları ve hemşire, ebe, ambulans görevlisi gibi diğer sağlık personelini kapsamaması nedeniyle tartışmalar yaşandı. Yapılan değerlendirmelerden sonra da doktorların maaş artışını öngören maddeler geri çekildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

DOKTORA ZAM TEKLİFİ İPTAL

Bakanlıklardan gelen düzenleme talepleri ile ilgili son dönemde yaşanan aksaklıklar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da gündemine geldi. Doktorların maaş artışına ilişkin kapsam tartışması sırasında yapılan toplantılarda, Erdoğan’ın hem Bakanlara hem de AK Parti grup yönetimine uyarıda bulunduğu öğrenildi. Erdoğan’ın “Bir daha böyle ayaküstü, yeterli hazırlık yapılmamış, arkası önü düşünülmemiş, etki analizi yapılmamış şeyleri Meclis gündemine getirmeyin” uyarısında bulunduğu öğrenildi.

https://www.haber7.com/siyaset/haber/3176342-erdogandan-torba-teklif-uyarisi-hazirliksiz-adim-atmayin

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2021, 03:24

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Genç Sağlıkçı
Genç Sağlıkçı - 1 ay Önce

Asgari ücret yükseldi memur maaşları da yükselecek, 3600de gelecek, market zamlarda duracak, piyasada düzelecek, stokçularda bedelini ödeyecek, ekonomik darbecilerde bertaraf olacaklar. Sabreden kazanacak mükafatını fazlasıyla alacaktır. Ak parti ve Erdoğan verdiği bütün sözlerde durdu.

4CB li
4CB li @Genç Sağlıkçı - 1 ay Önce

Bi Biz 4CB lilere vermedi, biz 20bin kişiyi kimse bilmez, kamunun en mağdurları, en düşük alanlarıyız. inşAllah bize de verecek, sabrediyoruz bakalım senelerdir. elden başka bir şey de gelmiyor zaten. Cumhurbaşkanı vermiyor diye Allah'a isyan edecek halimiz yok, elbette sabrediyoruz.Hayırlısı

Çıkmışsın Yenmiş Yenmişte Yenmiş
Çıkmışsın Yenmiş Yenmişte Yenmiş - 1 ay Önce

Son 2 yıl içerisinde ;

3. Köprü -
Marmaray -
Şehir Hastaneleri -
45 günde Pandemi Hastaneleri -
En büyük Havaalanı -
Yerli Savunma Sistemleri -
Tank, top, lazerli silah, yerlifüze -
Otoyollar -
Termik santral -
Mavi Akım projesi -
İHA SİHA -
Her Şehire Üniversiteler -
Yerli Solunum Cihazları -
300 milyar Sosyal Yardım -
5 milyon aileye 1000 TL -
126 ülkeye yardım paketleri -
108 ülkeden 175 bin vatandaşını özel uçaklarla-gemilerle tahliye eden -
THY tüm sağlıkçılara %40 indirim -
Sağlıkçılara ücretsiz lojman-otel ve misafirhaneler -
Yurtdışından getirilen vatandaşlara 14 gün ücretsiz konaklama ve tüm ihtiyaç giderleri -
VS
VS

Bitmez ama aynı zamanda yetmez devam edecek olan tüm hizmetleri AK PARTİ yaptı. Milletimiz Var Olsun Devletimiz Saolsun

Çok Çelişkili
Çok Çelişkili @Çıkmışsın Yenmiş Yenmişte Yenmiş - 1 ay Önce

Beğeniler ve yorumlar hoşlarına giderse trol değil hakiki gerçek hatta en sevdikleri :)) ama tam tersi olursa koyun, çomar, trol, sağlıkçı değilsin, kesin torpillisin sen ve hatta hakaretler geliyor. Para istemezsek devletimizin yanında olursak "en ballı maaşları alan sizsiniz-kesin 3-4 maaşlısın" diyerek küçük düşürmeye çalışıyorlar. Oysaki şöyle bir gezin sahil ve zengin semtlerini şehirlerini hep chp kazanır. Kamuda en çok chpliler var kime sorsam sayın Erdoğan'a gıcık oluyor hatta küfür ediyor. En çok şikayet edende en çok maaşından dert yananda yine bunlar !!!! Çok tuhaf çok garip

Adam Kazandı
Adam Kazandı @Çıkmışsın Yenmiş Yenmişte Yenmiş - 1 ay Önce

Hakaretler, küfürler, aşağılamalar işte gerçek zihinler bunlar. Haberle alakası olmayan zam-para isteniyor ama Erdoğan'ın yaptığı hizmetler anlatılınca zorlarına gidiyor katlanamıyorlar hatta kuduruyorlar. Bunların fakirliği hiç bitmiyor. Asla doymuyorlar çünkü dertleri var en kötüsü 5 bin alıyor ama olmaz 10 bin ver 10binin ardına 2 ay geçsin 20 bin ister. Zillet bunlara ezberletmiş açız fakiriz yetmiyor ve seçim tabii sonuncu daha önemli seçimle tehdit para yoksa rey yok para versen gene oy yok çünkü sen RTE'sin. İyiki varsın reis gerçek yüzlerini ortaya döktün hepsinin

Sağlık Memuru
Sağlık Memuru @Çıkmışsın Yenmiş Yenmişte Yenmiş - 1 ay Önce

Bu mercimek beyninle anlamayacağını düşünüyorum ama yine de kısa özet geçeceğim. Konu şu kimse sadaka istemiyor. 25 yıl inşaatçı ve işci babasının umutlarını boşa çıkartmamış yokluk içinde çalışarak gecesini gündüzüne katmış bütün sınavları hakkıyla ''sizin gibi yalayarak değil'' çalışarak kazanıp hemşire olmuş sağlık memuru olmuş insanlar senin annenin ve tüm insanlığın din siyasi parti gözetmeksizin Allahın izni ile canını kurtarmak için gecesini gindüzüne katıp yeri gelip kıcındaki pisliğe tahammül gösteren bu insanlar en azında senin gibi kıt beyinlilere vermiş olduğun 4-5 maaşın birini ver konu bu anladığını düşünmüyorum.

sağlıkçı
sağlıkçı @Çıkmışsın Yenmiş Yenmişte Yenmiş - 1 ay Önce

KONUYLA NE ALAKA YA.
HANGİ MASALI ANLATITORSUN SEN?

doktor
doktor @Çıkmışsın Yenmiş Yenmişte Yenmiş - 1 ay Önce

mal

Adam
Adam - 1 ay Önce

Adam adam basmış fırçayı ülke böyle lider görmedi.

İşine geldiği gibi
İşine geldiği gibi - 1 ay Önce

Hekim dışı sağlık personeli keşke toplu sözleşmede hekimler hariç sabit ödemeler %30 arttığında da itiraz etseydi sağlık personeli arasında ayrım yapılıyor diye o zman samimi olurdu

T akbulut
T akbulut - 1 ay Önce

Cekirgede saglikciyim hemde acilde sonuna kadar liderimiz Erdoğanın yani dayım oy veren biri olarak sayın bakanım saglik bir bütündür sadece doktorlar çalışmıyor adalet herkesr lazım hakkaniyetli bir teklifle cumhurbaşkanımıza sunum yapın dengeli zam

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 ay Önce

Sağlıkçıların bi taşeron kadrolu çalışan kadar değeri kalmadı Reis

Tıbbi sek
Tıbbi sek - 1 ay Önce

Sağlıkçılar tek kalem maaş istiyor, 1000 tl

Sağlık olsun
Sağlık olsun - 1 ay Önce

Buda beklentinin bitişi olmuş.. sağlıkçılar birbirine girdi sonundada kavga Bizim elimizde kaldı hükümette kıvrak şekilde olayda sıyrıldı.. tüm sağlık emekçilerine hayırlı olsun????


SIRADAKİ HABER