Erdoğan mı Yavaş mı? İki isim arasındaki fark 4 puan

30 büyükşehirde 2 bin 400 kişiyle yapılan araştırmada katılımcılara "Cumhurbaşkanlığı seçiminde son tura Erdoğan ile Yavaş kalsa oyunuzu kime verirsiniz?" sorusu yöneltildi. Bu soruya katılımcıların yüzde 41.8'i Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 37.4'ü ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yanıtını verdi.

Erdoğan mı Yavaş mı? İki isim arasındaki fark 4 puan

ASAL Araştırma 5-8 Mayıs 2022 tarihlerinde 30 büyükşehirde 2 bin 400 kişiyle telefonla görüşerek yaptığı kamuoyu araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Güven aralığının yüzde 95, hata payının yüzde +/- 2.0 olduğu anketten çıkan sonuçlar dikkat çekti.

Ankette katılımcılara "Cumhurbaşkanlığı seçiminde son tura Erdoğan ile Yavaş kalsa oyunuzu kime verirsiniz?" sorusu yöneltildi. Ankete katılanlar bu soruya yüzde 41.8 ile Erdoğan, yüzde 37.4 ile Mansur Yavaş yanıtını verdi. Kararsızların oranı ise yüzde 20.8 oranında.

Erdoğan mı Yavaş mı? Cumhurbaşkanlığı anketinde iki isim arasındaki fark 4 puan

Son tura Erdoğan ile İmamoğlu kaldığında ise Erdoğan diyenlerin oranı yüzde 42.5 olurken, İmamoğlu diyenler ise yüzde 35.7'te kaldı. Kararsızların oranı yüzde 21.8'e yükseldi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun karşılaşması durumunda ise Erdoğan diyenlerin oranı yüzde 43.1 olurken, Kılıçdaroğlu'nu tercih edenlerin oranı yüzde 32.4'te kaldı. Kararsızların oranı ise yüzde 24.5'e çıktı.

Erdoğan mı Yavaş mı? Cumhurbaşkanlığı anketinde iki isim arasındaki fark 4 puan

Son tura Erdoğan ile eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül kaldığında ise Erdoğan diyenlerin oranı yüzde 43.0 olurken, Abdullah Gül diyenler ise yüzde 22.5. Kararsızların oranı yüzde 34.5 çıkıyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Erdoğan'la eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş arasında olabilecek bir yarışta da, Erdoğan'ın oyların yüzde 47.5'ini, Demirtaş'ın ise yüzde 13.6'sını alacağı ve kararsızların yüzde 38.9 olacağı belirtildi.

Erdoğan'la Ali Babacan'ın ikinci turdaki olası mücadelesinde Erdoğan'ın oyların yüzde 46.5'ini, Babacan'ın yüzde 25.0'ini alacağını, yüzde 28.4'ünün ise kararsız kalacağını gösteriyor.

Ankette, Erdoğan'a karşı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ise yalnızca yüzde 28.5 oy alacağını gösteriyor. Erdoğan'ın yüzde 42.7 oy alacağı oylamadaki kararsızlar ise yüzde 28.8 olarak gözüküyor.

BRANŞ BRANŞ VE ÖĞRENİM DURUMUNA GÖRE KİM NE KADAR EK GÖSTERGE ALACAK AYRINTILI TABLO İSE SADECE PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM SAYFASINDA TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2022, 14:41

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
sema
sema - 6 gün Önce

Elbette mansur bey'e oyumuzu veririz.

Bir grup MEMUR
Bir grup MEMUR - 5 gün Önce

OYLAR MANSUR BEYE.

Sağlık çalışanları
Sağlık çalışanları - 5 gün Önce

İSTANBUL DAN SLM MANSUR YAVAŞÇA GELİYOR.

geliyor
geliyor - 6 gün Önce

geliyor yavaş yavaş

Halo dayı
Halo dayı - 5 gün Önce

Mansur Başkan ile hak hukuk adalet din iman geri gelecek inşAllah

Ali
Ali - 6 gün Önce

Tamam o zaman seçime girelim görün bakalım ne oluyor

YALANLARA YALANCILARA SELAM OLSUN!!
YALANLARA YALANCILARA SELAM OLSUN!! - 6 gün Önce

kesinlikle doğruları yansıtmayan bir anket....şu durumda bu oranların çıkması im-kan-sız...

sağlıkçı
sağlıkçı @YALANLARA YALANCILARA SELAM OLSUN!! - 6 gün Önce

bencede. sanırım müslüman görünümlü kafirler, yine algı yaratmaya çalışıyorlar. canınız cehennemE GELİYOR GELMEKTE OLAN, GİDİYOR GİTMEKTE OLAN.

Tedinim miyav
Tedinim miyav - 6 gün Önce

Bursa cekirge acil serviste çalışan saglikci olarak oyum tabiki recep Tayyip erdogana Mansur beyde saygı gösteririm başarılar dilerim neden liderimiz erdogan nedenmi bakın ne kadar kişinin ise girdiğine bakın eserlere şu an şu pahalılık dönemleri inanın geride kalacak az kaldı


SIRADAKİ HABER