Erbakan: Varyantların sebebi aşılar

Antikor düzeyine bakılmadan rastgele aşı yapılmasının bilimsel olmadığını öne süren Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih

Erbakan: Varyantların sebebi aşılar

Erbakan, Kovid-19 varyantlarının ortaya çıkma sebebinin aşılar olduğunu savundu.
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, her bireyin herhangi bir tedaviyi reddetme hakkı olduğu gibi aşılanmayı da reddetme hakkı bulunduğunu söyledi.
Erbakan, partisinin genel merkezinde bazı doktorlarla birlikte düzenlediği basın toplantısında Kovid-19 aşılarına ilişkin açıklama yaptı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Aşı, ilaç ve modern tıp karşıtı olmadıklarını belirten Erbakan, "Her bireyin herhangi bir tedaviyi reddetme hakkı saklı olduğu gibi aşılanmayı da reddetme hakkı vardır. Bunu çiğnemek Anayasa'ya, insan haklarına ve bilime aykırıdır. Daha önce gerekli testlerden geçmiş, faz aşamalarını tamamlamış, ruhsatları alınmış, güvenli olduğu ortaya çıkmış olan aşıları çocuklarımıza yaptırdık. Bu noktada modern tıbbın üretmiş olduğu ilaçları kullandık." dedi.

İnsanların dolaylı olarak aşıya zorlanmasının haksız ve hukuksuz olduğunu söyleyen Erbakan, bu konuda resmi adım atarak Danıştay'a başvurduklarını bildirdi.


Antikor düzeyine bakılmadan rastgele aşı yapılmasının bilimsel olmadığını öne süren Erbakan, Kovid-19 varyantlarının ortaya çıkma sebebinin aşılar olduğunu savundu.

Son günlerde aşıyla ilgili yaptığı açıklamaların çarpıtıldığını ifade eden Erbakan, "mRNA teknolojisini kullanan aşıların hücrenin çekirdeğine etki edip oradaki genetik yapıyı değiştirmesi ve bozması mümkündür." diye konuştu.

Erbakan, bir kişiye iki farklı tür aşının yapılmasının tehlikeli olduğunu iddia etti.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tedinim zırt
Tedinim zırt - 2 hafta Önce

Ya ayıp erbakan bilim adamı olsana filim adamligi yapiyordun

T akbulut
T akbulut - 2 hafta Önce

Tedinim zırt adlı yorumcu erbakan demek istemiş siyaseti bırak bilim adamı ol doğru demiş tedinim zırt evet sayın erbakan aşısı hergün onlarca kişi vefat ediyor israil 3 dozu yaptırdı yani tip konusunda size asla katiyen katılmadım

mehmet02
mehmet02 - 2 hafta Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

sivaslı
sivaslı - 2 hafta Önce

siz ve partilileriniz yaptırmayın bence

T akbulut
T akbulut - 2 hafta Önce

Asisiz hergün onlarca kişi vefat ediyor aşı şart olmalı siyasetçi siyasetini yapsın bu dönemde devletimixin tanı sa olup saglik bakanlığının sözüne itibar edilmeli aşı şart

SIRADAKİ HABER