Erbakan Formülü: Memur ve Emekliye Yüzde 70 Zam

Erbakan Formülü: Memur ve Emekliye Yüzde 70 Zam Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, asgari ücrete yapılan zammı değerlendirerek, "Emekliye ve memura geçinebilmesi için en az yüzde 70 zam yapılmalıdır" dedi.

Erbakan Formülü: Memur ve Emekliye Yüzde 70 Zam

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Diyarbakır’da basın toplantısı düzenledi.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

"Ekonomik sorunların sorumlusu mevcut iktidar"

'MEMURUN GEÇİNEBİLMESİ İÇİN EN AZ % 70 ZAM'
Erbakan, işçi, çiftçi, emeklinin ve esnafın geçinemediğini söyledi. Ekonomik sorunların sorumlusunun mevcut iktidar olduğunu savunan Erbakan, asgari ücrete yapılan son zamların olumlu bir gelişme olduğunu ama yeterli olmadığını belirtti. Erbakan, "Emekliye ve memura geçinebilmesi için en az yüzde 70 zam yapılmalıdır" dedi.

"Kayyumlar ve HDP'ye karşı kapatma davası terör örgütünün ekmeğine yağ sürüyor"
Erbakan, “Belediyelere kayyum atanması çok hassas bir süreç. Mutlaka iddialara yönelik somut delillerin hızlı bir şekilde ortaya konulması lazım. Belediye başkanlarının teröre desteği var ise somut delilleri ile ortaya konulması lazım. Halkın kafasındaki soru işaretlerinin en açık bir şekilde giderilmelidir. Belediyelere kayyum atanması ve HDP’ye karşı kapatma davasının açılması terör örgütü PKK’nın ekmeğine yağ sürüyor. Örgüt bunu siyasi propaganda malzemesi olarak kullanıyor. Dediğimiz gibi bu konuda somut delillerin net ve hızlı bir şekilde ortaya konulması lazım” diye konuştu.

"Hiçbir ittifaka kapıyı bugünden kapatmadık"

Seçim ittifakları içinse Erbakan, "Bu konuda seçime yakın zamanda karar vereceğiz. Gönlümüzden geçen tek başımıza girmek ama hiçbir ittifaka da kapıyı bugünden kapatmadık" dedi.

(Medyafaresi)

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkçı
sağlıkçı - 1 ay Önce

herkese başhekim maaşı verilse benim hakkım bu değil alamam diyen çıkar mı acaba... hak arayışında kantarın topuzunu kaçıranlar ayıptır.

112 Acil
112 Acil - 1 ay Önce

Rahmetli güzel zam vermişti ama bu zamanlar bol keseden verme zamanı değil yinede ak partiye güveniyorum. Hiç bir çalışanı ezdireceğini sanmıyorum. Her grubu ayrı ayrı düşünüyor. Kimisi mutlu olur kimisinide tatmin etmez ama bekleyip görücez.

Pratisyen
Pratisyen - 1 ay Önce

Aşı yaptıranlar maymun şeklinde doğacak deyip bilime ters gelen adam şimdi bilimcilerimi düşünüyor. De get dayı az gerçekci olun her meslek bitti şimdi de sağlıkçının üzerine mi oynuyorsunuz burdan size malzeme çıkmaz

sağlıkçı
sağlıkçı - 1 ay Önce

Nur içinde yatsın Erbakan hocamız hükümetimizde inşAllah güzel bir haber verir

Sağlık Memuru
Sağlık Memuru - 1 ay Önce

adam adam

SAĞLIKÇILAR
SAĞLIKÇILAR - 1 ay Önce

VATANINI SEVEN .İŞİNİ YAPAN ADAM GİBİ ADAM OLANLAR TAHMETLE DİĞERLERİDE LANETLE ANILACAKTIR KARAR SİZİN .HEM BU DÜNYADA HEMDE EBEDİYETE.MESELA ŞİMDİ DİYORUZKİ SENDİKALARDAN ASLA HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ. ÇÜNKÜ NE İŞİNİ YAPIYORLAR YETMİYOMUŞ GİBİ BİDE MEMURUN HAKKINA GİRİYORLAR DEĞİLMİ ..İŞTE O ZAMAN.................................ANILACAKLARDIR.

T akbulut
T akbulut - 1 ay Önce

Kayyum Latin görev yaptığı yerlere git bak devlet nasıl kara geçti yüzde 70 zam icon 5 yıl bekle

SIRADAKİ HABER