En başarılı büyükşehir belediye başkanları!

CHP'ye yakınlığıyla bilinen SONAR Araştırma Şirketi'nin yaptığı en başarılı büyükşehir belediye başkanı anketinde ilk sırada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yer aldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise listede dördüncü sırada kendine yer bulabildi.

En başarılı büyükşehir belediye başkanları!

SONAR Araştırma Şirketi, koronavirüs döneminde büyükşehir belediye başkanlarının performansını sordu. Yapılan araştırmada vatandaşlara "Büyükşehir belediye başkanınızın korona döneminde yaptığı çalışmaları başarılı buluyor musunuz?" sorusu yöneltildi.

Ankette birincilik koltuğuna İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oturdu. İmamoğlu'nu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer takip ederken üçüncü sırada Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen yer aldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise listede dördüncü sırada kendine yer bulabildi.

Ankette diğer isimlerin aldığı destek şöyle;

- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: yüzde 54,3

- Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay: yüzde 54,2

- Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen: yüzde 53,7

- Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin: yüzde 52,6

- Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün: yüzde 52,1

- Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül: yüzde 51,5

İşte SONAR tarafından paylaşılan o anket;

En başarılı büyükşehir belediye başkanları! CHP'nin anketçisi İmamoğlu'nu zirveye taşıdı

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
hemşire
hemşire - 1 hafta Önce

chp bütün şehirlerde gerçekten çok mükemmel işler yapıyor,ben bile bu kadarını tahmin edemiyordum.helal olsun valla,adamlar aldıkları oy'ları hakkını veriyorlar.böyle giderse bir daha ki seçimler de anadolu'yu da kazıp götürürler,korkum ondan.

İrem bal Kırşehir
İrem bal Kırşehir - 1 hafta Önce

Sayın başkan çok güzel yazmışsınız, lakin sizin bulunduğunuz kurumda sizin sendika bu tür uygulamaların doğru olmadığını geçici görevlerin usulsüz yapıldığını dile getirmişsiniz, Ama Kırşehir de Sizin sendika başkanlığı yapmış müdür yardımcısı sendikadan aldığı gücü eşini ve sendika yöneticilerini iyi yerlerde calistirmK için kullanıyor. Kırşehir de de usulsüz geçici görevlendirmeler aldı başını gidiyor. Sayin bakanım inşAllah görür Kırşehir in durumunu.

SIRADAKİ HABER