Elle Muayeneye Taciz Suçlaması!

Elle Muayeneye Taciz Suçlaması!

Antalya'da göğsündeki kitleden ameliyat geçiren R.K. (21) doktoru Serkan C. tarafından taciz edildiğini iddia ederek suç duyurusunda bulundu. Ameliyat sonrası 13 Ağustos'ta kontrol amaçlı hastaneye gittiğini ve muayenede cinsel tacize uğradığını iddia eden R.K., doktoru tarafından 2'nci kattaki poliklinik yerine hasta servisi odasına götürüldüğünü belirtti. Suç duyurusuna göre Serkan C., sedyeye yatırdığı kadını eldiven takmadan göğsünden ve kasığından muayene etti. R.K., kontrolün ardından, Serkan C.'nin ereksiyon olduğunu fark ettiğini belirterek, odadan çıkmaya çalıştığında ise kendisine sarılarak 'sonra görüşürüz' dediğini anlattı. Yapılan şikâyet üzerine doktor hakkında soruşturma başlatıldı.

GÖĞSÜNDE KİTLE VARDI


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Antalya'da göğsünde bulunan kitleden dolayı ameliyat geçiren genç kız kontrol amaçlı muayene olduğu sırada cinsel tacize uğradığı gerekçesiyle doktorundan şikayetçi oldu. Olay geçtiğimiz günlerde meydana geldi. 21 yaşındaki R.K., geçtiğimiz yıl göğsünde kitle olduğu gerekçesiyle Genel Cerrah Uzmanı Serkan C.'ye muayene oldu. Muayene sonrası doktor genç kızdan biyopsi örneği aldı. Sonuçlarda kitlenin iyi huylu çıkmasının ardından Serkan C., şimdilik ameliyatlık bir durum olmadığını ağrının devam etmesi halinde R.K.'nın tekrar gelmesini istedi.

GÖĞSÜNDEN AMELİYAT ETTİ

Aradan geçen bir süre sonra ağrıları devam eden genç kız kitlenin de büyüdüğünü hissederek tekrar dokturuna muayene olmaya gitti. Doktor Serkan C., Nisan ayında genç kızı sağ göğsünden ameliyat ederek kitleyi aldı. Ameliyat sonrası kontrole gitmek isteyen R.K., doktordan randevu alamayınca İnstagram hesabından Serkan C.'yi ekleyerek, 'Ne zaman kliniktesiniz? Geçen ay kontrolüm vardı fakat boş randevu bulamadım. Son zamanlarda hafif ağrım var' şeklinde mesaj gönderdi.


HASTA SERVİSLERİ ODASINA GÖTÜRDÜ

Doktor Serkan C., ise genç kıza izinde olduğunu söyleyerek 13 Ağustos'ta hastaneye gelmesini istedi. R.K., hastaneye geldiğinde genç doktor iddiaya göre hastasını 2'inci katta bulunan poliklinik yerine 5'inci katta Genel Cerrah Servisi Ameliyat bölümüne davet etti. Burada genç kızın giriş kaydını yapan doktor R.K.'yi muayene için gerekli ekipmanlar bulunmadığından dolayı bu kez hasta servisi odasına götürdü.

ELDİVENSİZ MUAYENE YAPTI

Odada sedyeye uzanan genç kız göğüslerinin muayenesi için iç çamaşırını çıkarıp tşörtüyle kaldı. Doktor Serkan C., yine iddiaya göre genç kızı eldiven takmadan çıplak elle muayene etti. Neye uğradığını şaşıran R.K., doktorun hareketlerinden normal muayenenin dışana çıktığını anlayarak tedirginlik yaşamaya başladı.

'KASIKLARINI MUAYENE ETMEM GEREKİYOR'

İddialar arasında yer alan bir diğer konu ise Serkan C.'nin muayene sırasında ereksiyon yaşadığıydı. Genç kız üzerini toparladığı sırada doktor bu kez kasıklarında lenf bezi olup olmadığını bu nedenle kontrol etmesi gerektiğini söyledi. Pantolonunu ve iç çamaşırını indiren R.K., kontrolün ardından odadan çıkmaya çalışınca Serkan C., hastasını bir süreliğine sarılarak 'Sonra görüşürüz' dedi.

Yaşadıklarının şokuyla hastaneden ayrılmadan annesini arayan genç kız doktoru tarafından taciz edildiğini söyledi. Annesinin şikayette bulunması gerektiğini söylemesi üzerine ev arkadaşı M.M., ile Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına giden mağdur kız Serkan C., hakkında suç duyurusunda bulundu. Yapılan şikayet üzerine doktor hakkında soruşturma başlatıldı.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
wwww
wwww - 4 hafta Önce

ALLAH İFTİRADAN KORUSUN, BU ZAMANDA ERKEK HEKİM OLMAK ZOR, KEŞKE YANINA BİR ŞAHİT ALSAYDI. KOSKOCA HEKİME İFTİRA ATIYOR. MUAYENE OLURKEN HEKİMİN ORASINA BURASINA MI BAKIYOR BU HASTALAR, ÇOK AYIP, ÇAMUR AT İZİ KALSIN

Ahmet Alimcan
Ahmet Alimcan - 4 hafta Önce

Kız senaryo yazmış belli ki .Velev ki kızın ifadesi doğru, doktorcum yanlış yapmış. kız İnstadan ekledi seni, muayeneye geldi niyetini ayırdetmen gerekirdi. Her yaştaki kadınlarda ve her branşta bile isteye gelen doktoru çekici bulanlar olacaktır. Sadece doktorlarda değil, asker polis vs hayatın her alanında yani. Lakin istemiosa da zorlamayacaksın hem böyle basına yansır hem de rezil olursun. Ağzının tadı kaçar. Mevzuunun 1. kuralı kadın istemiosa zorlama, bırak randevu alsın bulamıyosa da kendi sorunu. .

Ahmet Alimcan
Ahmet Alimcan @Ahmet Alimcan - 4 hafta Önce

SAGLIKCI kardeşim sen düşme eksik kal yorumlarını da kendine sakla. erkeksen yapmışsındır yapamamışsan da bakıp yutkunur yalanırsın ve konusursun ciger kedi misali

SAGLIKCI
SAGLIKCI @Ahmet Alimcan - 4 hafta Önce

hocam sen bu konularda uzmansın anlaşılan.çok tecrüben var demekki iyi akıl verdiğine göre .Allah sizin elinize düşürmesin.

www
www - 4 hafta Önce

iftira gibi görünüyor

vatandaş
vatandaş - 4 hafta Önce

Böyle sapıklar olması çok utanç verici teşkilatımızın meslegimizin yüz karaları bunlar asla suçlamayı da kabul etmezler ispatlanıp en agır ceza verilmeli bu tür sapıklar mesleği istismar edip karımızı kızımızıda taciz ederler dürüst insanları tenzih ederiz....

Ahmet Alimcan
Ahmet Alimcan @vatandaş - 4 hafta Önce

Mesleği istismar etmiyoruz canım kardeşim. Tam tersine en iyi şekilde yapıyoruz hiç bir hastamıza kötü davranmıyoruz ki gülen yüzümüz sihirli kelimelerimiz insanları çekiyo bize. Zorlama sözkonusu bile değil. Kadın ya da kızı pamuklara sarıp saklama fikrinden vazgeçin Bırakın şu arap kültürünü. Onlar da hayatın içinde ve emin ol ne isterse yaşıyo sadece senin haberin olmuyo.

SIRADAKİ HABER