Dün Gece Fiyatı Artan Motorine Bugün Yine Okkalı Bir Zam

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Motorine bugün itibarıyla gelen 1,29 liralık zamdan sadece saatler sonra gece yarısından itibaren geçerli olacak 80 kuruşluk bir zam daha yola çıktı. Zamlar sonrasında 17 Haziran cuma günü itibarıyla motorinin litre fiyatı 29,99 liraya yükselecek.

Dün Gece Fiyatı Artan Motorine Bugün Yine Okkalı Bir Zam

Motorinin litre fiyatına 16 Haziran tarihinden geçerli olmak üzere 1,29 TL zam geldi. Motorinin litre fiyatı 1,29 TL zamla 29,19 TL'ye yükseldi. Benzin fiyatlarında ise bir değişiklik yapılmadı.

MOTORİNE BİR ZAM DAHA BEKLENİYOR
17 Haziran Cuma gününden geçerli olmak üzere motorin grubunda 80 kuruş daha zam bekleniyor. Zammın üst makamlarca onaylanması halinde motorinin fiyatı 29,99 TL'ye yükselecek.

FİYATLAR SÜREKLİ DEĞİŞİYOR
Son dönemde akaryakıt fiyatları sürekli değişiyor. 27 Mayıs tarihinde benzine 1 lira 45 kuruş, motorine 1 lira 38 kuruş, 28 Mayıs tarihinde benzine 70 kuruş, motorine 97 kuruş, 2 Haziran tarihinde benzine 1 lira 22 kuruş, motorine 1 lira 49 kuruş, 8 Haziran tarihinde motorine 1 lira 95 kuruş zam gelmişti. Üst üste gelen zamların ardından 15 Haziran tarihinde ise benzine 95 kuruş indirim geldi.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?
Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI
EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan Timur
Hakan Timur - 2 hafta Önce

Ben de şaşırıyordum neden bu aralar zam gelmiyor diye

kaan
kaan - 2 hafta Önce

öldese ölürüz reis bayrak inmez vatan bölünmez 100 olsa ne olur mazot

T akbulut
T akbulut - 2 hafta Önce

Ah canım vekillerin nasıl gecinecekdijix 30 tl olmuş mazot benzin size günah degilmi milleti boş verin millet gerekirse öküz arabası ile sehitleraradi yolculuk yapar yakını ni ziyaret eder süz mutlusunuz sayın meral ve kemal gerisini bosver in 600 vekil başarı şu 30 tl mazot bu ülkeyi kimse tutamaz engel olmayın ancak icrada tanıdığı olan varsa haberimiz olsun bari ücra dosyalarınız ertelensin suze bir çözüm önerim var 1 600 vekil 400 vekile düşecek devlet vekil maasi hariç tüm masraflarını vekillerden alacak vekil terör destekçisi olursa zimmet işlerse cezası yargılanacak ki 2 devlet maaş ve borçlanma reformu yapmalı borclanmasini havuz sistemi kurup kendi kurumlarından rwviradyonlu dönmeli yapmalı acilen büyüme eksi 1 e 2 yol düşmeli 3 vergi reformu sart ucuzluk projesi için destekler 100 myar dolar cesitlenm5li marketlere kura desteği grlm6li keyfi pahalılık yapana bu destek kesilmeli turkiye bağımsız fiyat denetimi kurulmali 4 acilen emekli edilmeli 500 bin kişi 800 bin kişi kamuya alınmalı ya ya ya

SIRADAKİ HABER