Düğün yapacaklar iyi düşünün! İslam Memiş'ten altın uyarısı geldi

Düğün yapacaklar iyi düşünün! İslam Memiş'ten altın uyarısı geldi Altın ve Para Piyasası Uzmanı İslam Memiş, elinde altın olanları sevindirirken düğün yapacak olanları üzdü.

Düğün yapacaklar iyi düşünün! İslam Memiş'ten altın uyarısı geldi

Altın ve Para Piyasası Uzmanı İslam Memiş, altın piyasası üzerine önemli değerlendirmelerde bulundu.

Altın için alım ayının Nisan ayı olduğunu her defasında vurgulayan Memiş, Mayıs ayı için de ciddi uyarılarda bulundu. İşte İslam Memiş'ten piyasalara ilişkin değerlendirmeler.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

FED'in faiz kararını açıklaması sonrası piyasalarda hareketlenmeler başladı.

7 Mayıs 2022 Cumartesi gününe 904 lira yükselişle giren altının akıbeti merak edilirken Memiş, yeni açıklamasında özellikle düğün yapacaklar için kötü haberi verdi.

UCUZ ALTIN ALMAYI UNUTUN!

Altında ciddi düşüşlerin olduğu haftada FED kararından sonra yerini hızlı bir yükseliş aldı.

Önceki günü 896 TL ile kapatan gram altın 7 Mayıs Cumartesi gününe 904 TL ile giriş yaptı.

Ons altın ise 1884 dolarla hafta sonuna başladı. Altında yaşanan yükselişin devam edip etmeyeceği merak konusu olurken Piyasa Uzmanı İslam Memiş, altın alım tarihinin bittiğine yönelik bir değerlendirme de bulundu.

"Fed, açıkça bizim sorunumuz enflasyon ve bunu düşürmek için tüm enstrümanları kullanacağız, diyor. Yıl içinde 2 ya da 3 kez 50 baz puanlık faiz artırımına gidecek. Fed, nereye gideceğimizi bilmiyoruz, diyor. Fed’in doların değerini artırması bizi doğrudan ilgilendiriyor. Altının fiyatı onsla yani dolarla hesaplandığı için ister istemez gram altını etkileyecek. Düğün yapacaksanız ucuz bir altın bulamayacaksınız. Altın borçlanmayın, iki katı ödersiniz. Bankaların makas aralıkları açık. Al-satın önüne geçildi. Merkez bankaları bu süreci devam ettirecek"

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şampiyon
Şampiyon - 1 hafta Önce

Senin yüzünden zarar ettim İslam bey. Mayıs'ta altın fiyatı fırlayacak şöyle olacak böyle olacak dedin. Para borç ettik sağdan soldan altın borcumuzu ödemek için. Aldım fakat 20--30 lira gramindan düştü. Senin söylediklerin pek mantıklı gelmiyor bana.

SIRADAKİ HABER