Doktora Dayak Değil Kurşun Atarım Diyen Kişiye Uzaklaştırma

"Doktor dövüyorlar adamlar haklıymış, o doktora dayak değil kurşun atarım" mesajları bırakan hasta yakını hakkında doktorun çalıştığı hastaneye iki ay yaklaşmama kararı verildi.

Doktora Dayak Değil Kurşun Atarım Diyen Kişiye Uzaklaştırma

Samsun'da bir Devlet Hastanesi'nde görev yapan Uzman Doktor hakkında, hasta yakını tarafından SABİM Hattı'na yapılan başvuruda; "Gördüğüm yerde o doktoru boğup öldüresim var!", "Hastaneye gidip de 2 doktor mu vuralım, tokatlayalım?", "Millet gidiyor, sağda solda doktor dövüyor, vuruyor, adamlar haklıymış!", "Ben o doktora dayak değil, kurşun atarım!" ifadelerinde bulundu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

İl Sağlık Müdürlüğü'nün durumu kendisine bildirmesi üzerine Uzman Doktor; üyesi olduğu Hekim Birliği Sendikası Samsun İl Temsilcisi ile irtibat kurdu.

Ölümle tehdit edilen doktor, Hekim Birliği Sendikası avukatı ile İlyasköy Polis Merkezi'nde "şikayetçi" sıfatıyla ifade verdikten sonra da Samsun Adliyesi'ne başvurdular.

Olayın önemi ve aciliyetine binaen, Mahkeme aynı gün kararını verdi.

Ölümle tehdit içerikli ifadeleri nedeniyle ilgili kişinin, Uzman Doktor'un çalıştığı Hastane'ye yaklaşması yasaklandı ve bir dizi güvenlik tedbirine hükmedildi.

HEKİM BİRLİĞİ SENDİKASI, SOSYAL MEDYA'DAN DUYURDU .

Hekim Birliği Sendikası, akşam saatlerinde Twitter hesabından yaptığı açıklamada kararı takipçilerine duyurdu.

DR. ERDEM: "MAHKEME KARARI ÇOK OLUMLU" .

Hekim Birliği Sendikası Samsun İl Temsilcisi Uzman Doktor Pınar Çelikkıran Erdem yaptığı açıklamada; "O kişinin meslektaşımızın kendisine, ailesine, evine ve çalıştığı hastaneye yaklaşması, telefon, whatsapp, sosyal medya vs kanallar ile iletişim kurması Mahkeme Kararı ile yasaklandı". dedi.

Mahkeme'nin tedbir kararını değerlendiren Dr. Erdem; "Biz Hekimler; darp ediliyoruz, hakarete uğruyoruz, tehdit ediliyoruz ve hatta öldürülüyoruz. Hukuk sisteminin bu sefer hızlı karar alarak yanımızda olduğunu görmek çok sevindirici. Hekim Birliği Sendikası olarak, üyelerimiz ve meslektaşlarımız için hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz." diyerek sözlerini bitirdi.

Kaynak: https://www.hukukihaber.net/

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 2 ay Önce

Bu suç bilidirmini neden vatandaşın doğrudan temas kurduğu SABİM merkezi yapmadı durum hekimin kendisine iletilmeden SABİM tarafından kurumsal olarak bu suç duyuru yapılmalıdır aksi taldirde hekim yine aldığı bu tür şikayetler kendisine iletildiğinde huzuzrsuz olacaktır. Bu suç duurusunu SABİM yapmıyorsa Hekimin çalıştıpğı iş yeri iş güvenliği nedeniyle bu ihbarı alır almaz Kurumsal olarak cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunmalıdır.

Dr
Dr - 2 ay Önce

O vatandaş ceza almalı kardeşim,bende bir hakimi savcıyı tehidit edeyim sadece kuruma yaklaşmama cezası almam ağır bir suç gelmez bana,bu çifte standartı bırakın artık.adalet herkese şart

Ahmet Güneşli
Ahmet Güneşli - 2 ay Önce

sadece uzaklaştırmamı yazıklar olsun....

SIRADAKİ HABER