Devlet Hastanesi’nde toplu istifa

Muğla’nın Milas ilçesindeki Milas Devlet Hastanesi’nde pandemi sürecinde sağlık çalışanlarına uygulanan istifa yasağının kalkmasının ardından 6 sağlık çalışanının istifa ettiği belirtildi.

Devlet Hastanesi’nde toplu istifa

Muğla'nın Milas ilçesinde, Sağlık Bakanlığı'nın Kovid-19 salgını nedeniyle getirdiği istifa ve emeklilik yasağının kalkacağının açıklanmasıyla birlikte, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nden 30'a yakın profesörün istifa dilekçesini verdiği, ayrıca  hekim ve diğer sağlık çalışanlarından da çok sayıda istifa talebinin olduğu öğrenildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

1 Temmuz itibariyle sağlık çalışanlarına uygulanan istifa yasağının kalkmasının ardından Türkiye genelinde çok sayıda sağlık çalışanın istifaları peş peşe gelirken, Milas Devlet Hastanesi'nde de toplam 6 sağlık çalışanının istifa ettiği öğrenildi.

İstifa eden sağlık çalışanlarının 3'ünün acil serviste, 3'ünün ise kardiyoloji, fizik tedavi ve göz servislerinde çalışan uzman hekim olduğu bildirildi.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemşife
Hemşife - 2 ay Önce

Pandemi sürecinde 1 kere bile hasta görmeyen uzman Dr lar aylık 25 bin döneri alırken, tuşunun içinde su gibi terleyen hemşire 600 lira döner aldı.
18 ayda 450 bin lira döner alan uzmanlar şimdi daha fazla paraya özel e geçiyor. Ve sanki devlette az alıyorlar gibi bir algı oluşturuluyor.
Hastanın her işini yapan ve Dr orderini giren hemşire ise sadece 6 ay 600 liradan 3600 lira döner aldı.
Eğer bu hak ise adalet ise diyecek bir şey yok ki sendikalarda zaten susuyor...

Hemsire
Hemsire - 2 ay Önce

En gariban en çok ezilen sağlık personeli temizlik personelinden bile az ücrete çalışıyor.

hazal
hazal - 2 ay Önce

Ammada abarttınız ha .Dr ıstıfa etmıs cokmu onemlı,pandemıde parayı onlar kaptı zaten..yardımcı saglık personelını soran yok ıstıfa edebılırmı zar zor gecınıyor

SIRADAKİ HABER