Devlet Hastanelerinde Randevu Krizi!

İstanbul'daki kamu hastanelerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle Merkezi Hekim Randevu Sistemi ve Alo 182 üzerinden randevu bulmak oldukça zor. İstedikleri bölümlere bir türlü randevu alamayan vatandaşlar da şikayetlerini internet ortamındaki platformlarda dile getiriyor

Devlet Hastanelerinde Randevu Krizi!

Son günlerde birçok vatandaş, Sağlık Bakanlığı'nın 2011 yılında faaliyete geçirdiği Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve Alo 182 üzerinden kamu hastanelerine randevu bulamamaktan dert yanıyor.

AYLAR SONRASINA RANDEVU VERİLİYOR

Şikayetlerini sosyal medya platformlarından dile getiren vatandaşlar, bazı polikliniklerde aylar sonrasına randevu verilebildiğini belirtiyor. Kimi polikliniklerde ise aylar sonrasına bile randevu oluşturulamıyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

ŞİKAYET YAĞIYOR

Sosyal medyada MHRS ve Alo 182 için yazılan binlerce şikayet var. İşte onlardan bazıları:

  • Tuzla Devlet Hastanesi kadın doğum bölümünden randevu almak istiyorum, alamıyorum. Aylardır çabalıyorum tüm randevuları dolu. MHRS'den alamıyorum, arıyorum alamıyorum. Her gün deniyorum sürekli dolu diyor. Hamileyken yakınımda olan devlet hastanesine gitmek istiyorum gidemiyorum.
  • İstediğim bölümden hiçbir devlet hastanesine randevu alamıyorum. Özeller çok pahalı, kimse bunu karşılayamıyor.
  • Ümraniye Devlet Hastanesi'ne tıbbi onkolojiye herhangi bir doktora bir türlü randevu alamıyoruz. Doktor Eylül ayında randevu almamızı söyledi. 182'yi arıyoruz ama hastanenin en yoğun doktoru diye randevu vermiyor, öbür doktorlara da randevu alamıyoruz.
  • 1 yıldır Bakırköy Sadi Konuk sağlık kuruluna randevu alamadım. Sürekli dolu uyarısı alıyorum. Yatağa bağlı çocuğuma rapor çıkarmam gerek. Özel bir çocuğum var.
  • MHRS'den 1 aydır randevu talep ediyorum fakat randevu vermiyor. Çocuğum kırmızı reçete ile verilen ilaç kullanıyor ve bu ilacı sürekli kullanması gerekli. İlacı bitti, ilaç yazdırmaya gittiğimde doktor randevulu şekilde muayeneye gelmemizi istiyor. 1 aydır randevu talebi oluşturmama rağmen randevu alamadığımızı söylüyorum. "Alan nasıl alıyor, bir şekilde alacaksın" diye azarlanıyorum.
  • Doktor 1 ay sonra kontrole çağırıyor ama randevu alabilene aşk olsun.
  • Arıyorum, "Saat 16.00'da arayın" diyorlar. Arıyorum tüm randevular dolu. Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi 184'ü arayıp sorunumu dile getirdim. Sonuç "Vatandaş kaynaklı" denildi

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
...........
........... - 2 hafta Önce

TÜM HASTANELER BÖYLE, HER YERİ GAİTA GETİRİYOR.

doktor
doktor - 2 hafta Önce

şimdi anladınız mı doktorunuzun kıymetini ama ne yazık ki olan oldu ve hekimler ya özele ya yurtdışına göç ediyor.

Sorunun doktorlarla alakası yok! Esas sorun çakma profesyonel ballı maaşlı yöneticilerde!
Sorunun doktorlarla alakası yok! Esas sorun çakma profesyonel ballı maaşlı yöneticilerde! @doktor - 2 hafta Önce

Çözüm ne peki?

Liyakat sahibi devlet idarecisi sistemine dönmek. Hakkaniyete dayalı çalışma koşullarının sağlanması. Siyasilerin hastane ve sağlık sistemi üzerinden nemalanmalarının önünü geçilmesi.

Ya da seçim sonrası kendiliğinden düzelir. Böyle giderse AK Parti düşer!

sağlık sistemi çöksün
sağlık sistemi çöksün - 2 hafta Önce

beter olun! inşAllah doktorsuz kalırsınız haketmiyorsunuz.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 hafta Önce

Günaydın. Doktorları devamlı istifaya zorlayan bir sistemi götürmek için inat ederseniz. Sonumuz bu.... Şimdi hastalarda özel de mi muayene olacak.

sag tek
sag tek - 2 hafta Önce

kendi çalıştığım hastanede gastroenteroloji branşına 23 gün sonrasına sıra alabildim normal vatandaşı düşünemiyorum Allah yardımcımız olsun

Hakan CESUR
Hakan CESUR - 2 hafta Önce

Türkiyedeki tüm Devlet Hastaneleri aynı durumda. Pandemiyi fırsta çevirip mileti mağdur etmekten keyif alır oldular. Az çalışıp çok para almaya devam ediylar. Vicdan sahibi olan doktorlarımız elbet var. MHRS haricine manuel kayıtları sürekli açık. Ancak çok azınlıkta vicdanlı doktorlarımız. Devletimizin bizleri düşürdüğü durum bu. Devlet destekli maalesef

Sağlık
Sağlık - 2 hafta Önce

1. Basamakta sağlık kurumunda çalışıyorum. 1 Temmuz'dan sonra ne olduysa, her gün denememe rağmen MHRS'den hastaneye randevu bulamıyorum. Önce gittiğim doktora kontrol için 3 aydır randevu almaya çalışıyorum, çıkmıyor. Randevusuz gidince de giriş yapmıyorlar. Diğer durumlar için özel hastaneye gitmek zorunda kalıyorum.

Ahmet demircan
Ahmet demircan - 2 hafta Önce

özel hastanelerde ertesi güne randevu bulabiliyorsun. eee beleş de bi yere kadar. Ben de doktorum hiçbi devlette cildiyeci yok. Çocuğu cildiyeye götürmek için 200 tl bayıldım. Bir günlük kazancım nerdeyse. Yapacak bir şey yok. Daha beter olalım hep birlikte delirelim


SIRADAKİ HABER