Denizli, Sağlıkçılara İthafen Yapılan Heykelleri Tartışıyor

Denzili'de Merkezefendi Belediyesi'nin Covid-19 sürecinde yoğun bir çalışma dönemi geçiren sağlık çalışanlarına ithafen inşa ettiği tematik sağlık parkında yer alan heykellerin estetik ve mimari yapısı tartışmalara neden oldu. Heykelleri eleştiren Merkezefendi Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Yavuz Aki, çocuklarımız bu heykelleri görüp korkabilir derken, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun ise "Sadece saygı amaçlı yapıldı. Bura da kötü bir niyet yok" dedi.

Denizli, Sağlıkçılara İthafen Yapılan Heykelleri Tartışıyor

Merkezefendi Belediyesi, koronavirüs salgınında canı pahasına mücadele eden ve hayatını kaybeden sağlıkçılar için tematik sağlık parkı inşa etti. Bahçelievler Mahallesi Gülistan Caddesi’nde 9 bin 600 metrekarelik alan üzerine kurulan, içerisinde oyun alanları, yürüyüş ve koşu yolları ile jimnastik ve fitness aletleri bulunan parka, sağlık personellerini simgeleyen heykeller konuldu.

Kısa bir süre içerisinde açılması planlanan parktaki sağlık çalışanlarının simgeleyen heykeller, sosyal medyada tartışma konusu oldu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Heykelleri eleştiren Merkezefendi Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Yavuz Aki, "Çocuklarımız, bu heykelleri görüp korkabilir" dedi.

Sağlık çalışanlarını yansıtan heykellerin mimari yapısını eleştiren Aki, "2 yıldır süren bir pandemi dönemi içerisindeyiz. Bir virüsle savaş halindeyiz. Bu savaşta bizlerin hayatını kurtarmak için en önde savaşan sağlık personellerimiz adına yapılan parkta onları onurlandırmak, bu mücadelelerini taçlandırmak için yapılan objeler hakkında çok tepki aldık. Biz bu objelerin buraya yakışmadığını düşünüyoruz. Henüz açılışı yapılmayan bu parkta bu objelerin kaldırılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Aki, "Sağlık çalışanlarımızın şefkatini, onların duyarlılığını ve hizmet sevgisini yansıtan eserler olmadığını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

‘Sanat eseri olarak görülmemeli"

Denizli'de Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun ise, "Sağlık Parkı, sağlık çalışanlarına saygı için yapıldı. Parkın içindeki objeler sağlık çalışanlarının dünyaya olan faydalarını göstermek için yapıldı. Objeleri belediyemizin kendi personeli tasarladı. Sanat eseri olarak görülmemelidir. Sadece saygı amaçlı yapıldı. Bura da kötü bir niyet yok ve aranmamalıdır" diye konuştu.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
boyka
boyka - 1 ay Önce

biz heykel falan istemiyoruz devletin parasını çar çur etmeyin o parayı fakir fukaraya dağıtsaydınız daha iyi olurdu

Mahmut
Mahmut - 1 ay Önce

Kötü niyet yoktur tamam ama sanattan anlamadığımız bir gerçek ,aynı coğrafyada 5000 yıl önce yaşamış insanlar nasıl heykel yapmış ,siz nasıl birşey yapmışsınız ,insan özenir biraz .

hemşire
hemşire @Mahmut - 1 ay Önce

ayyyy. çok komik gülmekten çatladım vAllahi, hiç bir komedi filmi beni bu kadar güldürmedi

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 1 ay Önce

Bunu yapan heykeltraşmı yoksa yoldan geçen birinemi yaptırmışlar anlamadım.

sağ.mem.44
sağ.mem.44 - 1 ay Önce

çok güzel olmuş.yapanın eline sağlık.tamda 2 senedeki halimiz bu işte.çağşadık resmen.insana benzemez olduk.

Adam
Adam - 1 ay Önce

Bu heykele boya veren boyaciyi şekil veren sanatçıyı öpüyorum

Ahmet Demircan
Ahmet Demircan - 1 ay Önce

Yaw Türkiye güzel ülke ilginç ülke de vatandaşı değilsen. Bu heykellerde de sağlam rant dönmüş belli. Sağlam bi bütçe ile bunları yaptırmışlar. Hem işi alan hem işveren yolunu bulmuş. Ülkede GSF var nice heykeltraşlar var. Amaç heykel yapmak- yaptırmak değil yolunu bulmak

xxl
xxl - 1 ay Önce

Yeteneksiz Ortaokul çocuğu resim dersinde yapmış galiba...

GAZA GELMEYİN
GAZA GELMEYİN - 1 ay Önce

GAZA GELMEYİN İSTER BEĞENİRSİNİZ İSTER BEĞENMEZSİNİZ KİŞİYE GÖRE DEĞİŞİR AMA GAZA GELMEYİN


SIRADAKİ HABER