Darp Edilen Sağlıkçı: Çalışma İsteğimiz Gelmiyor

Sağlık emekçilerine yönelik yeni bir şiddet haberi, Kırşehir'den geldi. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan hastanın yakınları sağlıkçılara saldırdı. Darbedilen sağlık personeli Cihat Yıldız, "Burada verdiğimiz emek var. Şu anda çalışma isteğimiz gelmiyor" ifadelerini kullandı.

Darp Edilen Sağlıkçı: Çalışma İsteğimiz Gelmiyor

Kırşehir Eğitim Araştırma Hastanesine 'beyin kanaması' teşhisi ile giriş yapan Salih Ata’nın yakınları hastanın durumunun ağırlaşması üzerine gittikleri pandemi yoğun bakım ünitesinde doktor ve sağlık çalışanlarını darbetti. 

Edinilen bilgiye göre, beyin kanaması teşhisi ile Kırşehir Eğitim Araştırma Hastanesine giriş yapan Salih Ata’da, 4 günlük tedavi sürecinde ciğerlerinde pandemi etkisi de görüldü. 

Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan hastanın yakınları sinir krizi geçirerek Hekim Avşar Zerman, Sağlık Çalışanları Cihat Yıldız, Kübra Şahin, Klinik Destek Elemanı Tahir Mete Güleç ve Davut Taş’ı darbetti. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

SAĞLIK ÇALIŞANLARI DARP RAPORU ALDI

Hastane güvenlik görevlilerinin müdahale ettiği olayda yoğun bakım ünitesinin camları da kırıldı. Doktor ve sağlık çalışanları ise acil servisten darp raporu aldı. Olayla ilgili inceleme sürüyor. Öte yandan yaşanan olayla ilgili Genel Sağlık İş Sendikası Başkanı Nuh Karakaya, sağlıkta yaşanan şiddet olayına tepki göstererek sorumlular hakkında en ağır işlemin yapılmasını istedi.

DARP OLAYINI ANLATTI

Son olarak, Kırşehir’de sabah saatlerinde yaşamını yitiren hasta yakınları tarafından darbedilen sağlık personeli Cihat Yıldız, meydana gelen darp olayını anlattı. Yıldız, "Sabah hasta tedavimizi yapıyorduk, hastada cardiac arrest gerçekleşti. 45 dakika boyunca hastaya müdahale ettik. Hastadan yanıt alınamadı. Hasta kötüleştiği anda da hasta yakınlarına haber verildi" dedi.

ÇALIŞMA ALANI TEKMELENDİ, CAMLAR KIRILDI

Pandemi yoğun bakım ünitesine gelen hasta yakınlarının camları tekmelediği ve sağlık personelini darp ettiğini açıklayan Yıldız, "Hasta yakınları camları tekmeleyerek içeri girdi. O kadar emek veriyoruz, moralimiz bozuldu. Burada verdiğimiz emek var. Şu anda çalışma isteğimiz gelmiyor, zaten elimde de şişlik oluştu, vurdular. Biz emek veriyoruz, hasta yakınlarının bize destek olması gerekir" diye konuştu.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
attci
attci - 2 ay Önce

kimin çalışma isteği var ki? Bir şekilde bi yönden herkes HUZURSUZ... Yapanların yanına kalmasın inşAllah

İroni
İroni - 2 ay Önce

Kamera kayıtlarına bakın. Belki dosyayı almak isterken ayağı kayıp düşmüştür.

Ahmet Demircan
Ahmet Demircan - 2 ay Önce

Twitter bakanı da kına(r) yakar artık

Yhs
Yhs - 2 ay Önce

Yhs huzurmu bıraktılar psikolojimiz bozuk

SIRADAKİ HABER