Cumhurbaşkanı: Türk Tabipler Birliği'ne düzenleme yapacağız

Cumhurbaşkanı: Türk Tabipler Birliği'ne düzenleme yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan grup toplantısında konuştu

"BUNUN ADI TERÖR ÖRGÜTLERİNİN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA EL KOYMASI HADİSESİDİR"

Ne zamandan beri terörle iç içe olanlar Tabipler Birliği gibi önemli bir kuruluşun başına geçebiliyor? Değerli arkadaşlar bunun adı demokratik bir yaklaşım değildir. Bunun adı terör örgütlerinin sivil toplum kuruluşlarına el koyması hadisesidir.

Biz bunlara hastalarımızı nasıl teslim edeceğiz? Nasıl şifa arayacağız? Teröristten bu beklenir mi? Türk Tabipler Birliği başta olmak üzere diğer meslek kuruluşlarındaki sorunlar da artık tahammül edilemez seviyeye ulaşmıştır.

TTB, bunun gibi kimi meslek kuruluşları açıkça Anayasa'ya aykırı faaliyet içindedir. Her şeyden önce bu meslek kuruluşlarının yönetimi, söz konusu meslek mensuplarının tamamını temsil etmekten çok uzaktır.

Çoklu Baro Sistemi'nde yapıldığı gibi aynı çalışmayı TTB ve diğer meslek odalarında da yapmak durumundayız. Cumhur İttifakı olarak da çalışmayı başarılı şekilde sürdüreceğimize inanıyorum.

Ne zamandan beri terörle iç içe olanlar Tabipler Birliği gibi önemli bir kuruluşun başına geçebiliyor? Değerli arkadaşlar bunun adı demokratik bir yaklaşım değildir. Bunun adı terör örgütlerinin sivil toplum kuruluşlarına el koyması hadisesidir..

(TTB'ye)

Dünyanın neresinde bu şekilde hareket eden meslek kuruluşları var? Türkiye'nin artık bu ayıptan kurtulmasının vakti gelmiştir. Bu adımı atmamız lazım. Vakit kaybına tahammülümüz yok. Tek tek her meslek kuruluşunda değişiklik için Meclis'imiz derhal harekete geçmelidir. Gereken hazırlıkların süratle yapılmasını istiyorum. Bunları en kısa sürede hayata geçirmeliyiz. Meclisimizin ilk konularından birisi bu olmalıdır. 'Türk' ve 'Türkiye' ismini haketmeyen meslek kuruluşlarından bu imtiyazlarını derhal almalıyız.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
doktor
doktor - 2 hafta Önce

sonunda beklediğimiz adım geldi."Terör seviciler" hekimleri temsil etmekten uzaktır.

BURDAN İHBAR EDİYORUM
BURDAN İHBAR EDİYORUM @doktor - 1 hafta Önce

İslam düşmanları ve kanı bozuklar ahlaksız yorumlara başladığına göre sağlıkçıların içinde bulunan kanı bozukların temizlenmesi gerekiyor. Başta pkklı TTB başkanı olmak üzere tüm nefret yorumcularının tespiti haktır.

Şeytanın avukatları sağlığın içine yuvalanmış. Adaletli savci hakimlere sesleniyorum. Bunlar devletimde çalışıp maaş alıyorlar. Bu kişiler bulunsun ansızın evlerinden alınsın

TTB'DEN AYRILIN
TTB'DEN AYRILIN @doktor - 1 hafta Önce

Tabibler Birliği denilen kurum Vatan için canını verip kendi evlatlarını anasız babasız bırakan askerlerimizi önemsemiyor..
Türk milletine saldıran Ermeni katliamlarına destek çıkıyor..
O yüzdendir ki TTB Kapatılsın diyenler haklı.. Bu zor dönemde halka yararı olmayan ...
Engel olmaktan başka bir şeye yaramayan TTBden ayrılın

Saglikci
Saglikci - 2 hafta Önce

pkk ile ilişkili kim varsa Allahın lanetiüzerine olsun zehir zıkkım yesin kim zerre kadar pkk ile ilişkili ise defolsun saniye durmasın bu vatanı terketsin anadolu nun asıl evladlari pkk artıkları rahat ve mutlu yaşasın diye şehit olup can vermedi onlar ibne pkk ve yandaşları ve diğer terör örgütlerine bu vatanı bırakmamak üzere canlarıyla şehit olup emanet etti bizede bu asil emanete sahip çıkmak kim olursa olsun haddini bildirmek terör sevicilerine dersini verip en ağır şekilde cezalandırmak lazım ocalan ibnesi pezeveng cocugu apo sende defol zamanında abd kakaladi bu pici bize bu ibne apo gebertilmeliydi şuna bak arkadaş siz kimsiniz yahu apo kimim pici yandaşları kimin pici hepsini bu vatandan yunan denize döktüğünüz gibi dökeriz bize türk milleti derler ben 300 orospi çocuğu pkk li kalmış dediklerine gore

TÜRK DÜŞMANLARI YOK OLSUN
TÜRK DÜŞMANLARI YOK OLSUN - 1 hafta Önce

ALLAH'IM SANA BİNLERCE KEZ ŞÜKÜRLER OLSUN. HEPSİNİN KÖKÜNÜ KAZIYIN.

zamani var zaman onemli
zamani var zaman onemli - 1 hafta Önce

yavaş yavaş devletin bi bildigi var hepsi kaybolacak yok olacak ahirete kalmadan hesabini dunyada verecekler teroristi sevenler sempati duyanlar perisan olacak

Caner
Caner - 1 hafta Önce

TTB ulusal bir sorundur Vatanını, insanlarını seven herkes bunlardan uzak durmalidir.
TTBdenAyrıl doktor kardeşim...
Bir birliğe üye olmak zorunda değilsin...
Teröriste dost olanın yanında ne işin var?...
Hiç mi çocuklarının gözlerine bakıp katledilen bebekler aklına gelmiyor? Hiç mi???

Ülkücü
Ülkücü - 1 hafta Önce

Kapatılsınnnnnnnnnnn Chp nin koruduğu birlik nolacakk

doğru
doğru - 2 hafta Önce

tabibler birliğinin yarısı sağlık memuru, ebe, hemşire, tıbbı sekreter olmadır. çünkü tabipler sadece doktorların sorunlarını dile getiriyor.

Sinan Tus
Sinan Tus @doğru - 2 hafta Önce

Doktorların sorunlarını dile getirme kısmına katılmamakla birlikte, birliğin adı Türk Tabipler Birliği, ne olmasını bekliyordunuz?

Kandil Tabibler Birliği Kapatılsın
Kandil Tabibler Birliği Kapatılsın - 1 hafta Önce

Türk Tabibler Birliği denilen kurum PKK'nın hizmetkarı ve kölesidir. Gönderilen aidatlar Türk mehmetçiğine mermi olarak gitmektedir. Şeytan soylarının hepsinin tespit edilip demirtaşın yanına gönderilmeleri gerekir.


SIRADAKİ HABER