Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tam kapanma sinyali!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tam kapanma sinyali!

Koronavirüs salgınında her geçen gün artış gösteren vakalara ilişkin bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan flaş bir açıklama geldi. Erdoğan yaptığı açıklamasında Ramazan ayında tam kapanma sinyali vererek, amacın ülkeyi Ramazan ayında dinlendirmek olduğunu belirtti. Detaylar haberimizde

Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs tedbirlerinden bahsetti. “Amacımız ülkemizi Ramazan ayında dinlendirerek bayram sonrasına hazırlamak. Ramazan ayında rakamlarımızı düşürmeyi amaçlıyoruz, önceliğimiz sağlık” diyen Erdoğan’dan tam kapanma sinyali geldi.

“AMACIMIZ RAMAZAN AYINDA ÜLKEMİZİ DİNLENDİRMEK”
Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, yaptığı açıklamasında, “Hiçbir temeli olmayan finans hareketlerine karşı önlemlerimizi alıyoruz. Ülkemizi büyütmeye çalışıyoruz. Üretim tarafında çarklar dönüyor. Salgın tedbirinden etkilenen yeme-içme sektöründekiler başta olmak üzere çözüm üretmeye çalışıyor, bunu ortadan kaldırmak istiyoruz. Amacımız ülkemizi Ramazan ayında dinlendirerek bayram sonrası güzel günlere hazırlamak istiyoruz. Avrupa ülkelerinin hemen tamamı Türkiye’den daha ağır kapatma tedbirleri uyguluyor” ifadesini kullandı.

 
“ÖNCELİĞİMİZ SAĞLIKTIR”
Önceliğin sağlık olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı, konuşmanın devamında şunları söyledi:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

“Ramazan ayında rakamlarımızı birkaç binli rakamlara düşürebilirsek, mayıs ayında başlayacak turizm hareketliliğinden yararlanabiliriz. Aksi taktirde bir turizm sezonunu daha kaçırabiliriz. Önceliğimiz sağlıktır”

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet02
mehmet02 - 1 hafta Önce

MİLADI DOLMUŞ OLAN YARDIMCI HİZMETLER SINIFI KALDIRILMALI
Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On altı yıl oldu bir gelişme yok

SIRADAKİ HABER