Covid Tedbir Yükü Sağlıkçı ve Polislerin Üstüne Bırakıldı

Covid Tedbir Yükü Sağlıkçı ve Polislerin Üstüne Bırakıldı

Tüm Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ( covid19 ) tam azalıyor derken yeniden daha güçlü şekilde hayatımızı etkilemeye devam ediyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Geçtiğimiz yıl başında Çin’de ortaya çıkışı sonrası çok kısa bir sürede tüm dünyaya yayılmıştı. Milyonlarca kişiye bulaşırken yine milyonlarca kişinin ölümüne yol açmaya devam ediyor.

Geçen bir yılı geçik süreçte her yaştan ve her kesimden insan etkilenirken süreçten en fazla olumsuz etkilenen emniyet ve sağlık çalışanları oldu.  Emniyet ve sağlık çalışanları bir yandan kendilerine verilen görevleri yapmaya çalışırken bir yandan da koronavirüse yakalanmamak için yoğun gayret gösterdiler. Ancak tüm bu çabalara rağmen çok sayıda sağlık çalışanı ve emniyet mensubu ne yazık ki yakalandıkları illetten kurtulamayarak vefat ettiler.

Artan vakalar karşısında sağlık çalışanları gece gündüz fedakar şekilde insanların yardımına koşmaya gayret gösterdiler. Evlerine gidemediler. Anne, baba, çoluk, çocuklarından yeri geldi aylarca uzak kaldılar. İnsanların kaçıştığı bir zaman diliminde koronavirüse yakalanmış insanları tedavi etmeye çalıştılar.

Yine aynı şekilde emniyet mensupları da yayılımın önlenmesi noktasında alınan tüm tedbirlerin ana uygulayıcısı oldular. Yeri geldi evlere kumanya taşıdılar. Yeri geldi uyulup uyulmadığını kontrol ettiler. Kışın en soğuk zamanlarında özellikle de geceleri kontrol noktalarında yaktıkları ateş ile ısınmaya çalıştılar.

BU YÜK PAYLAŞILMALI!

Tam azaldı azalıyor derken yeniden yüksek rakamlara ulaşan koronavirüs vakaları uzunca bir süre daha hayatımızı etkileyecek gibi görünüyor.  Bu noktada geçen süreçte kamu personelinin bir çoğu vefa gurubu ile destek vermeye çalıştı.

Ancak akşam ve gece saatlerinde kontrol noktalarında emniyet personelinin halini gören bir çok vatandaş ilginç bir öneri dile getiriyorlar.

Her güvenlik noktasında akşam ve gece saatlerinde 5-6 emniyet personelinin durması yerine bir iki emniyet personelinin yanına diğer kamu personelinden de görevlendirme yapılması önerisinde bulunuyorlar. Böylece aylarca yükü en fazla omuzlayanlar dan emniyet personelinin bir nebze olsun rahatlayabileceğini dile getiriyorlar. Bu fikri öne sürenler örnek olarak zaman zaman gündüz denetimlerine katılan bazı kamu personellerini gösteriyorlar.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER