CHP'li Engin Altay'ın Erdoğan'la ilgili sözlerine tepki yağıyor

CHP'li Engin Altay'ın Erdoğan'la ilgili sözlerine tepki yağıyor

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın katıldığı bir televizyon programındaki ifadelerine tepkiler peş peşe geliyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Altay'ın katıldığı televizyon programında sarf ettiği sözlere ilişkin videoyu sosyal medya hesabından paylaşan Soylu, "Tarih fukarası, cahil.. Siyasete, demokrasiye, millete inanmayan, hala darbeyi iktidar aracı gören zavallılar... Menderes'in sonunu Erdoğan'a yakıştırmak. Vallahi sizi, 15 Temmuz'dan beter yaparız..." ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Erdoğan'ın da sonu Menderes'e benzemesin" diyerek açıkça ve alçakça tehdit savuran milli irade düşmanlarına karşı hep ayaktayız. Darbeci zihniyetin zavallıları her daim karşılarında aziz milletizi bulacaktır.

Bu zihniyetin millet iradesine karşı düşmanlığı tarihsel ve patolojiktir. İsmi Adnan Menderes olmuş Recep Tayyip Erdoğan olmuş farketmiyor onlar için. Vesayetlerine ve ayrıcalıklarına dokunan herkesi düşman olarak kodluyorlar. Eski Türkiye hayalleriyle otoriterlik günlerini özleyen, milletimizin tüm değerlerini yerle bir etmek için çırpınan, ülkemizin tüm demokratik kazanımlarını geriye döndürmek için fırsat kollayan darbeci zihniyetin tehditleri anlaşılan hiç son bulmayacak.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Siz kim oluyorsunuz ki sayın Cumhurbaşkanımızı geçmişte idam ettiğiniz merhum Başbakan Adnan Menderes'in sonu ile tehdit etmeye kalkıyorsunuz. Özlediğiniz o günleri çok beklersiniz. Son nefesimize kadar aziz milletimizin iradesi için mücadele edeceğiz.

Darbe ve idam tehditlerinizi siyasi programınızın bir parçası gibi yıllarca tekrarlayıp duruyorsunuz. İşbirliği yaptığınız küresel çeteleri, terör örgütü uzantıları ve vesayet odağı kalıntılarını çok iyi biliyoruz.

15 Temmuz ile birlikte aziz milletimiz kendi iradesini canı pahasına da olsa çiğnetmeyeceğini size ve işbirliği içerisinde olduğunuz küresel çetelere gösterdi. Milletimizi tehdit etmek için kullandığınız enerjiyi emperyalist prangalarınızdan kurtulmak için harcayın.

ALTAY NE DEDİ?

Altay söz konusu videoda merhum Başbakan Adnan Menderes'in "dinci odaklara yüz verdiğini, ardından Atatürk'ü koruma kanunu yapmak zorunda kaldığını" iddia ederek, "Umarım Erdoğan'ın da sonu benzemesin Menderes'e.." değerlendirmesinde bulunuyor.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
serap
serap - 3 hafta Önce

bu sözü yanlış anlaşıldı,zaten program sunucusu da, bu sözü millet anlayamaz,yanlış anlaşılır dedi ve sayın engin altay'da ikinci kez söyledi ve durumu aydınlığa çıkardı. gerçektende milletimiz sözünü anlayamadı.çünkü beyin genetiğimiz hep aynı yerden çalışıyor.

Tamam
Tamam - 3 hafta Önce

Bırakın demogojiyi halk aç aç

***
*** - 2 hafta Önce

1960 daki kafa neyse ,,o saplantı devam ediyor. erdoğan düşse kına yakacaklar ama aslında kendi iplerini çekiyorlar haberleri yok. eleştiri ile siyasi hırsı, muhalif olmak ile hainlik arasında çok ince bir çizgi vardır. o çizgiyi aşanların dedeleri mezarında takla atıyorlar.

SIRADAKİ HABER