CHP: Bayramdan Önce Sağlıkçılara İyileştirme Yapılmalıydı

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, Meclis’te düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP: Bayramdan Önce Sağlıkçılara İyileştirme Yapılmalıydı

Altay, TBMM’nin Ramazan Bayramı nedeniyle 10 Mayıs Salı gününe kadar çalışmalarına ara verdiği hatırlatarak, "Tabii büyük beklenti vardı. 'Emekli ikramiyesi artacak' diye beklenti içine giren emeklilerimizin umudu askıda kaldı. 'Asgari ücret güncellensin' umudu askıda kaldı. Doktorlar ve sağlık çalışanlarının ekonomik iyileştirmesi askıda kaldı. Bayramdan önce bunlar halledilmeliydi" dedi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
saglikci
saglikci - 3 hafta Önce

20 yıldır halledilmedi de şimdi mi halledeceklerdi. yine etmeyecekler. bir müze kart sağlık personelinin hakkı değil mi. çalıştığımız kurumda doktora muayene olamıyoruz. 15 yılhizmet verdiğimiz kurumda muayene olmak için mhrs den randevu alıyoruz. yazık çok yazık sağlık çalışanlarına. para pul verilmesede en azından sahip çıkılmalıydı, özlük hakları düzeltilmeliydi,

hemşire
hemşire @saglikci - 3 hafta Önce

yine doktora fazla verilecek bize az

egoluya cevap
egoluya cevap @saglikci - 3 hafta Önce

hiç bir sağlıkçı kendinin hekimden üstün görmez. Hakkını aramanın adı ne zamandan beri hekimden üstün görme hali oldu. Bunu da ancak sizin gibi egosu yüksek biri düşünebilir.

Realite
Realite @saglikci - 3 hafta Önce

MHRS den randevu ile muayne olmak vs en büyük sebebi önümüzdeki süreçte de , insiyatifler daha da azalacak. Hak arama adına hekimi ile diğer sağlık personelinin çatışma hali , kendini hekimden üst görme hali . Halbuki her mesleğin kurumlarda etki ve statüsü farklı idi. Her meslek kendi üzerinden hak aramalı idi.

Dr.Hakan Parlak
Dr.Hakan Parlak - 3 hafta Önce

Hiç gereği yok. Ne gerek var sağlıkçının mağduriyetini gidermeye, ne gerek var kaç aydır verilmeyen ama halka hedef gösterilen hakları vermeye. Bakanımız aldığı vebali hafifletmek için olsa gerek Umre yapıyor. Ben Hakkımı helal etmiyorum. Ona da bakanlıktaki tüm ekibine de.

salih erdem
salih erdem - 3 hafta Önce

milletvekili maaş zammı veya yandaş firma ihale değer kaybı vs fiyat güncellemesi olsaydı dakkasında yapılırdı

Vatandaş
Vatandaş @salih erdem - 3 hafta Önce

Muhtar denilen ucube bir seçilmişlik taslayan kişilere bile iyileştirme yapılması önceliğin onlara verilmesi gereksiz bir hazineye yük getirmesi artık hükumetin oy için çalıştığının bir göstergesi onlar bence bazı şeyleri düşünüyorlar gerisi hükümet için önemli değil.. sadece kendini düşünen bir hükümet...

aslanbey
aslanbey - 3 hafta Önce

onların tek dertleri sevgili mültecileri

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 3 hafta Önce

Helal olsun bunları dile getiren herkese

att
att - 3 hafta Önce

Düşünmek bile yetiyor sayın vekil. birde düşünemeyenler var. iyileştirmeyi ister versinler ister vermesinler. Oyum millet ittifakına.o iş geçti artık... nokta

Fzt.
Fzt. - 3 hafta Önce

Bizler artık gülüyoruz hükümetin açıklamalarına. Ama seçimde de biz güleceğiz, en büyük darbeyi Sağlık Personeli (memur) çalışanlardan yiyecekler.

hekim
hekim - 3 hafta Önce

BENCE SİZLER BİZİM HAKKIMIZI SAVUNDUKÇA İKTİDAR NEFRET EDİYOR.
LÜTFEN BİZİ Bİ SALIN YA.
İLLEGAL ÖRGÜTLERLE YÜRÜYÜŞÜNÜZE DEVAM EDİN VE BİZİ KONUŞMAYIN LÜTFEN.
İKTİDARI ÇOK SEVDİĞİMDEN DE DEĞİL AMA DURUM BU.


SIRADAKİ HABER