Bunlar İyi Günlerimiz !

Bunlar İyi Günlerimiz !

Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğumu gibi ülkemizde de tüm hızıyla devam ediyor. Her gün yeni vaka, yeni hasta ve yeni vefatlar geliyor. Salgınla mücadelenin başaktörü olan Sağlık Çalışanları ise hem yoğun iş yükü hemde  şiddetle başa çıkmaya çalışıyor. Ülke genelinde cafeler, alışveriş merkezleri ve okullar açık iken sağlık çalışanlarının izinleri yasaklandı.

29 Ekim günü sadece 1 günde 4'ü koronadan 5 sağlık çalışanı  vefat etti. Bir sağlık çalışanının kafasına beyzbol sopasıyla saldırdılar. Sayın Bakanımızın her fırsatta övündüğü filyasyon ekibine bir haftada 2 kere saldırıldı. 

Valiliğin maske denetime çıkan il sağlık müdürlüğü hemşireleri eczaneden kovuldu, birim sorumlusuna kafa atıldı. 

Biter mi diye umut ettiğimiz sağlıkta şiddet tüm hızıyla devam ediyor. Bu şiddet olayları bitmeyecek. Daha da artarak devam edecek. Sağlık Çalışanları toplumun stres topu haline geldi. Virüsün iyice gerdiği vatandaş sağlıkçılar üzerinden stres atıp deşarj  atıyorlar ve hiçbir kimse bunu engelleyemiyor. 

Buradan Hem Sağlık Bakanımıza hem Adalet Bakanımıza sormak istiyoruz. Acaba bir kişi mahkeme salonunda bir hakime kafa atsa sonucu ne olur?   Birisi adliyeye girip savcının odasını basıp beyzbol sopasıyla onu darp etse ne olur ? 

Sonuç olarak Sağlık Çalışanları sahipsizdir. Sağlık Çalışanları hak ettikleri meddi ve manevi değeri görmüyor.

Sağlıkta şiddette bulunanlar ifşa edilmeli. Sağlık hizmetini öyle her istediği tesiste almasın, SGK'dan yararlanmasın. Eczaneden bedava ilacını almasın. Madem cezasını kanun ve mahkeme koyamıyor bürokratik cezalar getirilmelidir. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2020, 21:37

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Paspas
Paspas - 6 ay Önce

Sağlıkçılar paspas oldu pas pas. Kimse hem manen hemde madden halinden memnun değil
Cezalar artmalıdır. Sağlıkçının halkları iyleşmelidir

SEMİH BAŞKAN BUNU ÇÖZER
SEMİH BAŞKAN BUNU ÇÖZER @Paspas - 6 ay Önce

3600 EK GÖSTEGE

1500 TL SEYYANEN ZAM

Derya
Derya - 6 ay Önce

Sayın bakan anca alkış işte sen milletten ekonomi bakanından sağlıkçıya zam isteme he

recep
recep - 6 ay Önce

son paragraftaki öneri çok iyi

Hemsireler sağlık memurları
Hemsireler sağlık memurları - 6 ay Önce

Bu bakanlıktan bu meslekten hemşirelik sağlık memurluğu teknisyenliği nden tiksindim bıktım usandım git 4 yıl Hacettepe üniversitesi hemşirelik oku gel üstüne guzelce dayak ye nice bölümleri kazanirken gel bu mesleği yaz oku böyle rezil bir meslek olduğunu işe başlayınca anlarsınız akılsız başın git en kotusunden öğretmen okusaydin ya şimdi işe okula gitmeden 7aydir maasinida girmedigin derslerin ek ders ücretlerinide alıyor evinden yatarak rahat rahat ders anlatıyor olacaktın yada masa başı bir işi tercih etseydin mesajını bilir 8,5 yapar evinde olurdun ne nöbet ne resmi tatiller ne bayramlarin rezil olmazdı ve kamuda en düşük maaşı alır olmazdım aklı olan bu meslekleri seçmez kendisinde ailesinede zulüm etmez acı cektirmez der başka birşey demem

Hemsireler
Hemsireler - 6 ay Önce

Aklı olan bu meslekleri seçmez git 2 yıllık laboratuvar teknisyeni ol röntgen teknisyeni ol anestezi teknisyeni ol odyolog ol vb vb ne hasta ile uğraş ne hasta yakını ile ugras odanda makine başında numuneyi çalış ne gerek vardı 4 yıl üniversite okumaya gidip hemşire olmaya.

Ali gök
Ali gök - 6 ay Önce

Sağlıkçıya silah taşıma izni verilmeli

Bu  mu
Bu mu - 6 ay Önce

İyliğin karşılığı bu mudur.
*Hasta ve yakınlarına yardım ve teselli eder dayak yer.
*Sahada ve masada fedakarca çalışır karşılığı kurumlarcaeası en düşük ücret.
* Gecesi yok gündüzğ yok. Kreşi yok, kalacacsk yeri yok. Sağlıkçılar üveyevlat....

3600 EK GÖSTERGE BİZE MORAL OLURDU.
3600 EK GÖSTERGE BİZE MORAL OLURDU. - 6 ay Önce

SAĞLIKSEN NERDE VE NE İLE MEŞGUL????


SIRADAKİ HABER