Bülent Arınç'tan olay yaratacak FETÖ sözleri

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Bülent Arınç, FETÖ konusunda söylediği ''Masum değiliz hiçbirimiz'' sözlerine açıklık getirdi. Arınç, "Kendilerini gizleyenlerin güzel yüzlerine aldanmışsak buna ne denecekse denecek ama bilin ki herkes bunun içerisinde bir kere kendini buldu. Bütün siyasetçiler belki Deniz Baykal hariç bunlarla bir araya gelmiştir" dedi

Bülent Arınç'tan olay yaratacak FETÖ sözleri

Daha Fazla Haber ve Paylaşım İçin Personel Sağlık Net'i İnstagram'dan takip etmek için tıklayın

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Üyesi Bülent Arınç, FETÖ konusunda söylediği ''Masum değiliz hiçbirimiz'' sözlerinin anlaşılmadığını ifade ederek açıklık getirdi. Habertürk yayınına telefonla bağlanan Bülent Arınç, CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal hariç bütün siyasetçilerin FETÖ'ye bir araya geldiğini ifade etti.

"15 Temmuz'da KPSS'de soru çalındığını öğrendik" açıklamasında da bulunan Arınç, şu ifadeleri kullandı: "15 Temmuz'un siyasi ayağı araştırılmalı. FETÖ örgütü nasıl silah kullanacak bir noktaya geldi? İşin politik, toplumsal boyutu var. Bütün siyasetçiler bunlarla bir araya gelmişlerdir. 2011 seçimlerinden sonra FETÖ kendini belli etmeye çalıştı. Gülen'i ziyaret etmeye giden milletvekilleri var. Bunlara plaket verenler var. 15 Temmuz'da KPSS'de soru çalındığını öğrendik. 15 Temmuz'dan önce kim konuştu? Kendilerini bu kadar gizleyenlere biz hüsnüzan göstererek güzel yüzlerine aldanmışsak buna ne denecekse denecek ama bilin ki; herkes bunun içerisinde bir kere kendini buldu. Bütün siyasetçiler belki Deniz Baykal hariç bunlarla bir araya gelmiştir."

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, katıldığı bir programda kendisine FETÖ ile ilgili sorulan bir soruya "Kendilerini bu kadar gizleyen çok kötü, çok hesaplı bir örgütle karşı karşıyayız. İnsanlar bir yönüyle eğitime, bir yönüyle maneviyatına bakarak bunlara inandılar. Bunların karanlık yüzlerini maalesef çoğumuz göremedik. Masum değiliz hiçbirimiz'' yanıtını vermişti. Arınç'ın bu yanıtı çok sayıda eleştiri almıştı.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 11:18

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakkı doğru
hakkı doğru - 3 ay Önce

Sn.Arınç ben bizzat sn. Erbakan Hocamın çok yanında bulundum Rahmetli bu sümüklü FETÖ'yü hiç sevmezdi .Ve ona hoca demeyin ajan ve ona yapılan yardım İsrail siyonistlerine yapılmıştır Çocuklarınızı vermeyin size döner düşman olurlar derdi. Ayağına hiç gitmemiştir.Hatta 94 Yerel seçimler öncesi Üsküdar'da bir evde Şimdiki Cumhurbaşkanımız ve yanındakilerle sümüklü görüşmek istemiş . Erbakan hocamın görüşmeye karşı olduğunu duyunca kim oluyor diye sinirinden önündeki bisküvileri un ufak etmiştir.
Bilginize

SIRADAKİ HABER