Bülent Arınç: "KHK bir faciadır".

Bülent Arınç: "KHK bir faciadır".

KHK mağdurları kamuoyunda konuşulmaya devam ediyor. Ağrı’daki şehitten sonra konu yeniden gündeme geldi. Bu konu Bülent Arınç’a soruldu. Çevresinde birçok KHK mağdurunun olduğunu söyleyen Arınç ''onları gördükçe yerin dibine geçiyorum’’ dedi ve ''KHK bir faciadır'' ifadesini kullandı.
ĞRI ’nın Doğubayazıt ilçesinde şehit olan Er Zekeriya Altunok'un FETÖ soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen ve 16 ay cezaevinde yatan eski bir polis memuru olduğu ortaya çıkmıştı. Bu olay sonrası KHK mağdurlarının durumu yeniden gündeme geldi. 

Gazeteci Kemal Öztürk’ün Youtube kanalına konuk olan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, konuyla ilgili çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Öztürk’ün ''KHK sorununu nasıl çözeceğiz'' sorusuna Arınç ''KHK bir faciadır’’ yanıtını verdi. 

KHK mağdurlarına dikkat çekmek için böyle bir şey yaptım

YİK’ten aldığı maaşla eleştirilerin hedefi haline gelen Arınç, çevresinde birçok KHK mağdurunun olduğunu ve maaşının yarısını onlarla paylaştığını söyledi. Arınç sırf KHK meselesine dikkat çekmek için böyle bir şey yaptığını da açıkladı. 

Ben onları gördükçe yerin dibine geçiyorum

Çevremde o kadar bu felaketi yaşayan insan var ki ben onlara acıyorum, onlara merhamet ediyorum diyen Arınç ''Ben onları gördükçe yerin dibine geçiyorum’’ açıklamasında bulundu. İşte Arınç’ın o açıklamaları: 

Evime temizlik yapmaya gelen kadın Daire Başkanlığı’ndan ihraç edilmiş

Aslında onlardan da özür diliyorum. Evime temizlik yapmaya gelen Daire Başkanlığı’ndan ihraç edilmiş bir kadın gördükçe, eşi polis ihraç edilmiş bir başka kadını gördükçe ben yerin dibine geçiyorum. Onlara birkaç kuruş daha fazla vereyim de bir katkım olsun diyorum. 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 13:06

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
doğru söyler
doğru söyler - 8 ay Önce

hadi gel de ... ile mücadele et.
sormazlar adama soru ... ları,makam ... larına acınır mı neymiş genel müdürmüş daire başkanıymış polismis bunlar nasıl olmuş bakmadan bu makamlara nasıl gelmişer o kadar eşhide ailesine okadar gaziye yazıktır bu açıklamlar

drrr
drrr - 8 ay Önce

Sen ver Arınç bey.Vatana ihanet edene maddi manevi destek veren herkes bir gün gelir cezasını çeker.

vatandaş ı
vatandaş ı - 8 ay Önce

ısrarla ... yü savunmaya devam et milletvekili olmaya devam et bu ne menem iştir bu nası iştir yaaaa...

Zeliha
Zeliha - 8 ay Önce

Canı sıkılan mobbingten vazgeçti. Artık memura khk ya göre terörle bağlantın şüphesi var diyor. Bu işin cılkı çıktı. Bunu diyen diyor ama memur yargı veya başka türlü haklı çıkarsa masum insana ... diye iftira imzası atanlar idam edilmeli.

Adem Özdemir
Adem Özdemir - 7 ay Önce

Sizler o masum insanlara zulmettiniz bu cahil millette alkışladı kusura bakmayın er yada geç herkesin ne mal olduğu ortaya çıkacak..hem damadın da yeni işinle beraber beraat etti hadi bakalım utanmadan bide adaletten de bahset bize ....

yorum
yorum - 7 ay Önce

konuya esas teşkil eden kendisi facianın ta kendisidir az söyleyeyim

perdeçi
perdeçi - 7 ay Önce

seçim yatırımı yapmaya çalışıyor.......

SIRADAKİ HABER