Bugünkü Oranla Ocak'ta Memura 11.17 Zam

Memur ve memur emeklisi ocak ayında alacağı zammı merakla bekliyor. Yıl içerisinde 6 aylık dönemler içerisinde zam alan memur ve emeklilerin maaş zammında enflasyon kritik öneme sahip. Açıklanan son 4 aylık verilere göre memur ve emekli zam oranı 6,72 oldu. Ancak Merkez Bankası'nın tahminine göre 6 aylık enflasyon yüzde 9.17 olursa fark 6.17 olacak. Bu durumda memur ve memur emeklilerinin ocak zammı yüzde 11.17'ye çıkacak.

Bugünkü Oranla Ocak'ta Memura 11.17 Zam


Memur ve emekli maaşı zam oranları araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kasım ayının büyük bölümünün geride kalması ve aralık ayına yaklaşılması ile milyonlarca memur ve SSK Bağ-kur emeklileri yeni yılda maaşlarına yapılacak zam oranlarını merak ediyor. Yıl içerisinde 6 aylık süreçler içerisinde zam alan memur ve memur emeklilerinin yanı sıra SSK Bağ-Kur emeklilerinin zam oranları enflasyon verilerine göre belirleniyor. 4 aylık enflasyon verisine göre yeni yılda emekliye yapılacak olan zam oranı 6,72 olarak biliniyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

EMEKLİ MEMUR MAAŞI ZAM ORANI YÜZDE KAÇ OLACAK?
2022 Emekli ve memur maaşı zam oranları kasım ve aralık ayı enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından netlik kazanacak. Kasım ay enflasyon verisi 3 Aralık tarihinde aralık ayı enflasyon verisi ise 3 Ocak 2022 tarihinde açıklandıktan sonra alınacak olan net zam oranı belli olacak.

MEMUR ZAM FARKI ORANI YÜZDE KAÇ OLACAK?

Açıklanan 4 aylık yüzde 6.72'lik enflasyona göre memurların ve memur emeklilerinin enflasyon farkı almaları da kesinleşmiş oldu. Memur ve memur emeklileri ağustosta yapılan toplu sözleşme gereğince ocak ayında yüzde 5 zam alacaklar. Buna enflasyon farkı da eklenecek. Merkez Bankası'nın tahminine göre 6 aylık enflasyon yüzde 9.17 olursa bu kez fark 6.17 olacak. Bu durumda memur ve memur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 11.17'ye çıkacak.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
...........
........... - 2 hafta Önce

ALLAH razı olsun enflasyondan

Sağlıkçı
Sağlıkçı @........... - 2 hafta Önce

5000 (maas+ sabit) alan sağlıkçı 5000×%20(enflasyon 20 arttı diyecekler)=1000 TL verip memuru susturacaklar. Halbuki enflasyon en az %50 arttı. 5000×%50=2500 lira en az zam yapılmalı. Aklımızla dalga geçmeyin. Memurlar siz de gözünüzü bir açın yav.

(22) (1)
MEHMET ERKESEN
Murat Bey
Belki de 1000 isteyip 800e razı olacaklar. Yani %15"cik enflasyon farkına razı edecekler

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 hafta Önce

Gerçek enflasyon %50 ve üzeri, memura zam %12 .
Yandaş yandaş haber yapıp durmayın. Adam gibi direkt eleştirin.

Sağlık memuru
Sağlık memuru - 2 hafta Önce

Merak etmeyin Kasım aralığı eksi çıkarıp normal hale getirirler her yıl böyle oluyor zaten.

Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

Hersey 100 de yüz artarten...bu zammin ta......................k..............

ÖMER
ÖMER - 2 hafta Önce

memur sen , sağlık sene türk sağlık yöneticlerine aldıkları maaş haram zıkkım olsun bunlara üye olnlarında Allaha havele ediyorum

Vatandaş
Vatandaş - 2 hafta Önce

Burdan leven kirca ya zam ile ilgili videosuna selam olsun

Antijen
Antijen - 2 hafta Önce

Sarı sendikaya üye olan bütün namussuzlara gelsin bu haber

ahmet
ahmet @Antijen - 2 hafta Önce

sarı sendikaya üye olan namussuzlar yorumunuza eksi oy vererek hemende belli etmişler kendilerini.böyle namussuzlar olduğu müddetçe bu ülke hiçbir yere gitmez

Sağlık Memuru
Sağlık Memuru - 2 hafta Önce

Bu zam değil. Zamcık. Herkesin zamına kodular. Bir de memur gayet memnun muş, o memnun memurları bir yakalarsam ıstıracam, yalayacam. Hey yavrum heeyy bitanedir birtane.


SIRADAKİ HABER