Bu İlimizde Sağlık Teşkilatı Yeniden Yapılandı

Bu İlimizde Sağlık Teşkilatı Yeniden Yapılandı

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğünde merakla beklenen atamalar yapıldı. Atama kararı dün gece yarısı Çekirdek Kaynak Yönetim Sisteminde (ÇKYS) yayınlandı.

ATAMALAR YAPILDI

Kocaeli’de merakla beklenen sağlık atamaları dün gece yarısı belli oldu. 10 devlet hastanesi, 5 ağız ve diş sağlığı merkezi bünyesinde olan hastane başhekimi, başhekim yardımcıları, hastane müdürleri ve müdür yardımcılarına yönelik atamalar dün gece saat 01.00’da yapıldı. Sözleşme imzalayacak olan İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı başkanlar, başkan yardımcıları, hastane başhekimi ve başhekim yardımcıları 30 süre ile görev yapacak

ALTI İSİM
Yapılan atamalara göre İl Sağlık Müdürlüğünde başkanlık birimlerindeki isimlerden Onursal Varlıklı, Mustafa Tekin, Muhammed Coşkun Güler olmak üzere üçü yerlerini korudu. Öte yandan, dördüncü isim olarak halen Kocaeli Üniversitesinde Genel Sekreter Yardımcısı olan Mustafa Yeğin’in eşi Zeliha Yeğin başkan olarak görev aldı. Beşinci isim Körfez Devlet Hastanesi'nde başhekimlik yapan Ahmet Sarıışık ise Mürsel Durmaz’ın görev yapmış olduğu Kamu Hastaneler Başkanlığı'na getirildi. Altıncı isim Arzu Aşı’nın görev yeri ise hala netleşmedi.

İKİ İSME BU DÖNEM GÖREV YOK
Yapılan atamalarda İl Halk Sağlığı Müdürü Faruk Demirhan ve Kamu Hastaneleri Başkanı Mürsel Durmaz’a ise Kocaeli İl Sağlık Müdürü bu dönem İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev vermedi

BAŞHEKİMLER YERLERİNDE
Atama kararına göre ilimizdeki devlet hastanelerinin başhekimleri görev yerlerini korudu. Karara göre devlet hastaneleri başhekimleri şöyle:

* Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi: Adem Çakır

* Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi: Prof. Dr. Mustafa Güneş

* Dilovası Devlet Hastanesi Başhekimi: Dr. Ömer Naci Yılmaz

* Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi: Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın

*Seka Devlet Hastanesi Başhekimi: Sadullah Kıvanç Tunç

* Kazım Dinç Devlet Hastanesi Başhekimi: Bülent Uysal * Devlet Hastanesi Başhekimi: Yüksel Pehlevan

* Karamürsel Devlet Hastanesi Başhekimi: Erkan Çelik görev yerlerini korudular.

İLYAS SARI BAŞHEKİM OLDU
Darıca Derince Kandıra Gölcük Fatih Devlet Hastanesi'nde başhekimlik yapan Gökhan Nalbant’a yeni atamayla birlikte görev verilmedi. Yerine ise aynı hastanede Başhekim Yardımcısı olan İlyas Sarı Başhekim olarak atandı. Körfez Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Sarıışık'a İl Sağlık Müdürlüğü'nde Kamu Hastaneler Başkanı olarak görev verildi. Yerine ise Kocaeli Devlet Hastanesi'nde Başhekim Yardımcısı olan Ömer Dağ getirildi. İlimizde bulunan 6 adet ağız ve diş sağlığı merkezinin 5’inde ise değişiklik yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 15:39

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
AYIP AYIP
AYIP AYIP - 2 gün Önce

NE BEKLENİYOR.BAZI İLLER NİYE BEKLER.İNCE ELEYİP SIK DOKUNUYORSA ANLARIM DA. OLMADIĞINI BİLİYORUM. AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİSİNE DEVAM. İNSANDA AR DAMARI ÇATLADIMI NE.

vatandaş
vatandaş - 2 gün Önce

Gebze fatih devlet hastanesi başhekimini demi almışlar. tebrik ederim demekki çalışanın ve hizmet edenin yeri yok . Çalışmayan iş bilmeyenler kalmış , çalışanlar gitmiş... HELAL OLSUN...

SIRADAKİ HABER