Bu İlimizde Sağlık Karıştı

Bu İlimizde Sağlık Karıştı

Mersin'de sağlık karıştı

Geçen hafta şehir hastanesinin müdürü ve bazı yardımcılarının görevden alınacağına dair haberler çıkmıştı.

Şehir Hastanesini yapan firma ile sağlık yöneticilerinin anlaşamadığı, il sağlık müdürlüğünün hastane yönetiminden bazı kişilere baskı kurduğu, ilgili firmanın karışmaması gereken işlere karıştığı iddia edildi.

Personel Sağlık NET'İN edindiği bilgiye göre yaşanan olaylar neticesinde hastane müdürü ve 2 yardımcısı görevden alındı. Yine bugün Mersin'de yerel medyada çıkan haberlere göre il sağlık müdürüde görevden alındı.

Sonuç itibariyle Mersin'de sağlık , şehir hastenelerinin yönetimindeki kargaşa ve güç savaşları nedeniyle karışmış durumdadır. Bu durum artık hastalarada yansımış durumda. Yönetimsel sorunlar yerel basına düşmüş durumda. Hastaların ameliyat öncesi ve sonrası koridorlarda bekletildiği, İşkur üzerinden işçi alımlarında kurnazlık yapıldığı, hastanin borç batağında olduğu dillendiriliyor.

Şehir Hastanesinde yapılan bütün güzel işler ise bugün nedenlerle görünmeyip kötü bir imaj çiziliyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 00:56

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 8 ay Önce

SIKINTI YOK,ATAYIN BENİ ORAYA,ORAYI DA HALLEDERİM. SAYGILARIMLA.

Hasan Demir
Hasan Demir - 8 ay Önce

Mersinde birşeyler yapmak için geç kalındı . İl sağlık müdürü vasıfsız , eski bir millet vekilinin talimatıyla hareket ederken. Mersini bu tür bürokratlar yüzünden kaybetti Ak Parti

olacak bu
olacak bu - 8 ay Önce

şehir hastaneleri sahiplerine teslim edildi sağlık,yazıklar olsun.

sağlık 33
sağlık 33 - 8 ay Önce

Çok doğru birde bizleri dinleseniz neler yaşadığımızı.Haksızlık adaletsizlik yüksek egolar bitmek tükenmek bilmeyen öfke kin ve nefret ... cılık koltuk uğruna adam satmalar kısacası insanlığın tükendiği yer..Çok yazık bu güzelim hastaneyi bu hale getiren yöneticiler utansın...Halbuki Reisimiz harika bir yatırım yapmıştır...

Sinameki
Sinameki - 8 ay Önce

Şehir hastanelerinde yapılan güzel işler neymiş ki? Bu hastaneler ve sahipleri, sağlığı tamamen kontrol altına almak istiyorlar. Neticede ticari işletmeler ve kazançlarını maksimize etme odaklı düşünüyorlar. Bu konuda önlerindeki tek engelde kamu etiği ile hareket eden kamu görevlileri.. Şu anki düzende fevrilik mümkün ama yarın bir gün işler değişirse, sayıştay, Danıştay, mahkemeler ve devlet denetleme kurulu gibi kurumlar işe karışırsa bu hastenelerin ben oldukları çok net şekilde görülür.

ŞUBE MÜDÜRÜ
ŞUBE MÜDÜRÜ - 8 ay Önce

Artık Şehir Hastanelerinin yönetimi Bakanlık tarafından atanmıyor demek ki

Eray
Eray @ŞUBE MÜDÜRÜ - 8 ay Önce

Unvan rumuzlu kullanma şahsi yorumlarına Şube müdürlerini alet etme!

ramazan
ramazan - 8 ay Önce

torpilli yandas sendikacıları almışlar ses personel sağlıktan geliyor lütfen tarafsız olun

Urfalı sağlıkçı
Urfalı sağlıkçı - 8 ay Önce

Maalesef şanlıurfada aynı sorunlar hat safhada şu an ki müdürün getirdiği eski kamu hastaneler birliği ekibbi herkese mobbing şantaj uygulayarak personeli bezdirmeye çalışıyorlar inşAllah Urfa’da gereken yapılır.


SIRADAKİ HABER