Bu İlde Sağlık Teşkilatı Karıştı

Son günlerin en çok konuşulan konusu Eskişehir Yunusemre Devlet Hastanesi Uzm. Dr. Mustafa Karagülle’nin sözleşmesinin uzatılmaması. Sosyal medyada çok sayı da isim Karagülle’nin yeniden atanması konusunda istek ve talepte bulunurken, Karagülle’nin sözleşmesinin uzatılmamasının arkasında yatan neden ise siyasilerin atamaya el atması olarak yorumlanıyor.

Bu İlde Sağlık Teşkilatı Karıştı

https://www.esgundem26.com'un haberi;

Eskişehir Sağlık Bürokrasisi AK Parti, MHP ve BBP arasında ipleri geriyor. Bazı mevki ve makamlar için AK Partili ve MHP’li bürokratlar kora kor yarış halinde. Hatta bazı atamalar AK Parti içinde de derin ayrıklara yol açıyor. Bir AK Partili siyasetçinin getirmek istediği bürokrata, diğer bir AK Partili siyasinin engel olduğu iddiaları havada uçuşurken, Eskişehir İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’nin sessizliği en çok dikkat çeken konuların başında geliyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Ön sözleşme imzalatıldı

Bu çatlak son olarak Yunus Emre Devlet Hastanesi Baş Hekimliği görevini 4 yıla yakın bir süre sürdüren Mustafa Karagülle’nin sözleşmesinin uzatılmaması ile bir kez daha gündeme geldi. Ön sözleşmenin imzalatılması ile kendi ekibi oluşturan ve Başhekim yardımcılığı atamaları gerçekleştirilen Yunusemre Devlet Hastanesi’nde son dakikada Karagülle devre dışı bırakılarak uzman doktor olarak görevini sürdürmeye mecbur bırakıldı.

Öte yandan ön sözleşmenin imzalatılması ardından kararın Ankara’da takılması ile birlikte gözler AK Partili milletvekillerine çevrildi. Önceden başhekim olarak görevi sürdüreceğine kesin gözüyle bakılan ve ekibini oluşturan Karagülle’nin hangi Milletvekilin engeline takıldığı yönünde çok sayıda iddia değişik kesimler tarafından dillendiriliyor. Gözler Uğur Bilge’de Karagülle’nin son anda onaylanmayan sözleşmesinin yanı sıra, Eskişehir de 18 aydır vekalet ile giden yöneticilerin atanamaması, 112 de 4 yıldır başarılı çalışmalara imza atan Veli Görkem Pala’nın da Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı sözleşmesi imzaladığı ama onun da atamasının yapılmaması gibi konular Prof. Dr. Uğur Bilge’yi açıklama yapmak zorunda bırakıyor. Merak edilen ise  Bilge’nin, sağlık ile siyasetin bu denli içli dışlı olduğu bir ortamda nasıl bir tavır takınacağı?

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
doktor
doktor - 2 ay Önce

bunları okuyunca midem bulanıyor gerçekten

yiyin efendiler yiyin
yiyin efendiler yiyin - 2 ay Önce

yazıklar olsun yazıklar olsun. SAĞLIKTA SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLİK SİSTEMİNE SON VERİLMELİDİR. siyaset,sendika,hemşericilik, menfaat, aşiret, aile, vs. herşey girdi işin içine yazıklar olsun. iktidarı bu saçmalıklar bitirecek.... göreceksiniz

Eskişehir
Eskişehir - 2 ay Önce

Doğma büyüme Eskişehirli Başhekim olacak hiç doktor kalmadı mı.
Hem vatandaş için hem hastane personeli için kısacası herkes için Eskişehirli bir Başhekim daha iyi olur,
belki 2017 den önceki döner sermayeler geri gelir, belki ayrılan onlarca tecrübeli doktor geri gelir, biz vatandaşlar da seviniriz

Sağlıkcı
Sağlıkcı - 2 ay Önce

Bence sağlık müdürüne değil bakanlığa sorulmalı genel müdüre sorulmalı bu durumlar şimdiye kadar niye bu hale geldi diye. niye bu şekilde bir YÖNETİM uygulamasına gidildi.
İstanbul mesela neden 1.5 yıl beklendi sonra ne oldu değişecek derken Kemal bey ile devam kararı alındı. Arada ezilen atananlara neden son dakika oyun oynandı. mertçe kimse niye çıkıpta bu bu şekilde olacak diyemedi. kimden neden vazgeçildi. evet bunlar siyasete zarar verecek herkes kendi notunu tutuyor. Gün gelir de giden gider. Ama kalana ne olur bilmem.

SIRADAKİ HABER