Bu İlde Sağlık Müdürünün Görevi Uzatıldı

Kayseri’de 2017 yılında göreve başlayan ve özellikle pandemi döneminde gece-gündüz sağlık çalışanları ile mücadele eden İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’nin görev süresi Sağlık Bakanlığı tarafından 2.5 yıl daha uzatıldı.

Bu İlde Sağlık Müdürünün Görevi Uzatıldı

DOÇ. DR. ALİ RAMAZAN BENLİ KİMDİR?
Aslen  Kayseri Yahyalı’lı olan Doç. Dr. Ali Ramazan BENLİ 1976 yılında Develi’de dünyaya geldi. Orta öğrenimini Yahyalı’da, lise öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 2001 yılında bitirdi.
Askerliğini Isparta İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkez Komutanlığı’nda Tabip Asteğmen olarak tamamladı.
2001 yılında Kayseri Yahyalı Yerköy Sağlık Ocağı Tabipliği ve Sorumlu Hekimi olarak göreve başladı. Yine 2003 yılı içinde Kayseri Sancaktepe Semt Polikliniği Sorumlu Tabibi-Kurucusu olarak görev aldı. 2003-2005 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Fizyoloji Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başladı. 2005-2008 yıllarında Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Aile Hekimliği İhtisası yaptıktan sonra, 2009-2010 yılları arasında İstanbul Örnektepe AÇSAP Aile Hekimliği Uzmanı olarak çalıştı. 2010-2013 yılları arasında İstanbul Fatih 11 No’lu Aile Sağlığı Merkezi kurucusu ve sorumlu hekimi olarak görev yaptı.
2013 yılında Kayseri Develi Toplum Sağlığı Merkezi’nde Aile Hekimliği Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra aynı yıl Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı’nda yardımcı doçent olarak görevine başladı. Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki görevi boyunca Acil Servis Sorumluluğu, Aile Hekimliği Anabilim Dalı Kuruculuğu, Sağlık Kurulu Başkanlığı, Etik Kurul Üyeliği, Palyatif Bakım Merkezi Kuruculuğu, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kuruculuğu, Evde Sağlık Hizmetleri Birim Koordinatörlüğü gibi birçok alanda aktif görev yapmıştır. Akademik anlamda Aile Hekimliği, Palyatif Bakım ve Kupa Tedavi üzerine çalışmalarda bulunmuştur.
24 Kasım 2017 tarihinde Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü görevine başlayan Doç. Dr. Ali Ramazan BENLİ’nin ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış çok sayıda bilimsel yayını bulunmaktadır.
İleri düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilmektedir.
Evli ve 3 çocuk babasıdır.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2021, 13:41

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sivasli
Sivasli - 3 hafta Önce

Allah yolunu açik etsin .kayseri ye gelmis en iyi mudurlerden biri

ANTALYA
ANTALYA - 3 hafta Önce

Yeryüzünün gördüğü dünyanın en iyi finans uzmanı Ünal Hülür Antalyada yeniden 15 yıllığına sözleşme imzalamıştır. Gözün aydın Antalya. Ne haliniz varsa görün artık

Sağlık emekçisi
Sağlık emekçisi @ANTALYA - 3 hafta Önce

Geldiği günden beri göndermeye çalışıyorsunuz menzilciler ama sizin devriniz bitti. Kenarda bekleyin

Gonya
Gonya - 3 hafta Önce

Bu sözleşmeli yöneticilik garabet ortadan kalkmalı. Kul hakkının yemenin ne kadar kolay hale geldiğini görmüyormusunuz.

Ahmet
Ahmet @Gonya - 3 hafta Önce

Evet aynen dediğiniz gibi sınav yok liyakat yok
Türkiyede benzer işleyen kurumda yok

663 khk
663 khk - 3 hafta Önce

663 khk amaçı liyakati bitirmek ve biat etme dönemini başlattığı için yorum yapan arkadaşlar boşuna kendilerini yormasınlar yönetici olmak isteyenler bu yolla ilerlerse yöneticide olurlar

Ankara
Ankara - 3 hafta Önce

Ankara'da bir memur önce Yenimahalleye müdür oluyor, sonra Gülhaneye müdür olarak geçiyor, ardından destek başkan yardımcısı oluyor, kısa süre sonra yenimahalleye tekrar müdür oluyor, sonra tekrar destek başkan yardımcısı oluyor ve en son ordan da Bakanlık Titck ya daire başkanı? Bu kadar kısa sürede bu kadar göreve atanmak Normal mi? Kimler atıyor? Kimler yapıyor? Sadece soruyoruz.

Ahmet
Ahmet - 3 hafta Önce

Samsunda sözleşmelerden haber yok mu?

ATT
ATT - 2 hafta Önce

Sağlık Bakanlığını tebrik ediyorum. İlk atamasında Sağlık müdürlüğüne ailesini doldurmuştu, artık sülalesini doldurur. Çünkü yaptıkları takdir edildi, girdikleri kul hakları, yaptıkları adaletsizlikler, yandaşlarını korumak ,kendilerinden olmayana her türlü zulmü yapmanın ödülünü aldılar.


SIRADAKİ HABER