BK Üyesi Alkol Yasağı İçin: Hayretler İçerisindeyim

Habertürk'te katıldığı bir programda alkol yasağı hakkında görüşleri sorulan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, "Hayretler içerisindeyim" dedi.

BK Üyesi Alkol Yasağı İçin: Hayretler İçerisindeyim

Habertürk'te katıldığı bir programda alkol yasağı hakkında görüşleri sorulan Yavuz, söz konusu uygulamanın büyük bir hata olduğunu vurgularken, "Hiçbir akılcı tarafı olmayan nasıl bir uygulamadır" diye belirtti.

Serap Şimşek Yavuz, şunları söyledi:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

"Tüm eleştirilere yüzde yüz katılıyorum. Hiçbir akılcı tarafı olmayan nasıl bir uygulamadır, ben de anlamış değilim gerçekten. İnsanların evinde alkol alması ne sakıncası var. Salgını önlemek adına yapılıyorsa bunun hiçbir akılcı yanı yok. Kalkıp neye dayanarak böyle bir şey yapabiliyorsunuz, ben gerçekten hayretler içerisindeyim. Çok yersiz. İnanılmaz bir şey, çok büyük hata. Ben olsam böyle bir uygulamadan hemen dönerim. Hiç doğru değil."

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2021, 11:13

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
doğrusu
doğrusu - 2 hafta Önce

kesinlikle yerinde bir uygulama. BK üyesi bu konuda saçmalamış. bilimsel değil ideolojik yaklaşmış.

bagımsız saglıkcı
bagımsız saglıkcı - 2 hafta Önce

biraz aklın olsaydı anlardın Allahın emrine karşı gelmek akılsızların işidir okumakla adam olunmadıgı müslüman olunmadıgı

Sağlık
Sağlık @bagımsız saglıkcı - 2 hafta Önce

Alkolikler için de bi kanun olmalı içip içip sapitanlarla biz uğraşıyoruz...bilim kurulu üyesi olsan ne yazar dr olsan ne yazar aklını birazda Allah 'ın emirleriyle meşgul et...şükredin ki sayili gün de olsa günaha girmeyeceksiniz ama hala seytanin kulu olmuş onun peşinden koşmaya çalışırsınız...

tuhaf
tuhaf - 2 hafta Önce

De sanane ,herkes bir fedakarlık yapıyorsa sağlık için yine sağlık için alkol almayıversinler.

Aaa
Aaa @tuhaf - 2 hafta Önce

Sanane

İRBEM
İRBEM - 2 hafta Önce

İÇKİ TÜM KÖTÜLÜKLERİN ANASIDIR YASAĞI DESTEKLİYORUM.....

şef
şef - 2 hafta Önce

Maide Suresi'nin 90. ayeti geldi:
“Ey iman edenler! (aklı örten) içki (ve benzeri şeyler), kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak, şeytan işi birer pisliktir. Onlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.” Kur'an bu ayetiyle içkiyi kesin olarak tamamen yasakladı.

tolga sarar
tolga sarar @şef - 1 hafta Önce

Ahzap suresinide okuyunuz lütfen

Doktor
Doktor - 2 hafta Önce

Senin gibi ideolojik kafaları bilim adamı diye muhatap alırlarsa işte böyle zehir akıtırsın. Suç sende değil senin gibileri muhatap alıp Bilim Kuruluna alanlarda !!!

Att
Att - 2 hafta Önce

Yorumlar ilginç gerçekten. Ramazandan sonra günah değil mi alkol? Herkesin inancı kendine. Ha bence komple yasaklansın alkol ve yanında haram olan herşey. Ama Allah (cc) herkese akıl vermiş, yol göstermiş. İsteyen rahmetine, istemeyen gazabına nail olur.

Tekel bayii
Tekel bayii - 2 hafta Önce

Alkol tüketimini azaltıp dezenfektan yapacağız... Bide anlam veremedim demiş kim seçiyor bu bilim kurulu üyelerini


SIRADAKİ HABER