BK Toplantısı Ardından KOCA'dan Açıklama

Üniversite öğrencilerine aşı olmaya davet eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Aktif vakalarımızın yaklaşık yüzde 40'ı 23 yaş altı vatandaşlarımızdan oluşmaktadır" dedi.

BK Toplantısı Ardından KOCA'dan Açıklama

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün, video konferans yöntemiyle toplandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında yapılan toplantının gündeminde aşılama süreci ve artan vaka sayıları vardı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yazılı bir açıklama yayınladı.

Bakan Koca'nın açıklamalarından satır başları;

Üniversiteli kardeşlerimizi eğitimlerini kesintisiz sürdürebilmek ve sevdiklerine virüs taşımamak için hızla ve topluca aşı olmaya davet ediyorum. Unutmayalım ki, şu an aktif vakalarımızın yaklaşık yüzde 40'ı 23 yaş altı vatandaşlarımızdan oluşmaktadır.


Aşımıza sahip çıkarak bir an önce devreye girmesini temin edelim. Yerli aşımızı ürettiğimizde ihtiyaç sahiplerine aşı ulaştıracak bir ülke olacağız. Aksi halde ise aşıya ihtiyaç duyan ülke olarak kalacağız. Yerli aşımıza destek verin.

Artık kısıtlama yok, çünkü aşı var. Ancak, aşı olarak bağışıklık sağlayabilirsek ek tedbirlere gerek kalmayacak. Topluca aşı olmadan bu mümkün değil.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uzm dr
Uzm dr - 2 hafta Önce

Sayın bakanımız Avrupa ülkelerinde olduğu gibi pcr testlerini ücretli hale getirilmediği sürece vatandaş aşılamaya yonelmiyor Avrupa'da aşılama oranlarının yükselmesinin sebebi pcr testlerinin ücretli hale gelmesinden artık sizlerde böyle kararlar almanın zamanı gelmiştir.vatandas nede olsa pcr testini yaptırıyorum aşım olmasa da olur diye geziyor.artik pcr testleri suistimal ediliyor işten kaytarmak okuldan kaytarmak için test vermeye gelen öğrencilerinden memurlardan geçilmiyor boşu boşuna personel yoruluyor sürüntu almaktan test çalışmaktan boşu boşuna devlet pcr testlerine para ödüyor.artik pcr testlerini ücretli hale getirin o zaman aşılama oranları artar ülkemizde bu beladan kurtulur .uzm sr

SIRADAKİ HABER