BİM'den fiyatlar için açıklama! İnecek mi?

BİM'den fiyatlar için açıklama! İnecek mi?

Dolar kurunda yaşanan düşüş sonrası market raflarında indirim beklentisi oluştu. Vatandaş en başta ayçiçek yağı fiyatlarında indirim olacak mı diye merak ederken BİM'den fiyatlar için açıklama geldi.


Dolar kurunda yaşanan düşüş sonrası market raflarındaki fiyatlarında aşağı inmesi yönünde beklenti oluştu. Özellikle son aylarda ayçiçek yağı fiyatları başta olmak üzere temel gıda ürünlerine gelen büyük zamlar vatandaşı adeta canından bezdirdi. Daha önce “fahiş fiyat” gerekçesiyle ceza yiyen zincir marketler arasında olan BİM ayçiçek yağı fiyatları ile çokça konuşulmuştu. Son günlerde yaşanan dolardaki düşüş sonrası ayçiçek yağı fiyatları da düşecek mi tarzında birçok sorular akıllara geldi. Peki ayçiçek yağı fiyatları başta olmak üzere diğer temel gıda ürünlerinde indirim olacak mı? BİM’den fiyatlardaki indirim beklentisine karşılık yeni bir açıklama geldi.

BİM'DEN AÇIKLAMA! FİYATLARDA İNDİRİM OLACAK MI?

BİM İcra Kurulu Üyesi ve Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Başkanı Galip Aykaç, süreç hakkında dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Hürriyet'e konuşan Aykaç, fiyatlardaki değişimin zaman alacağını belirtti. Galip Aykaç, “Kurdaki düşüş memnuniyet verici. Bizim raf fiyatlarımızı belirleyen durum alış fiyatlarımızdır. Alış fiyatları aşağı gelirse bizler de raf fiyatlarını aşağı güncelleriz. Fiyatların aşağıya yön değiştirmesi zaman alacak gibi duruyor.” dedi.


ASIL SORUN TEDARİK, BİRÇOK ÜRÜN GRUBUNDA ARZ SIKINTISI VAR

BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç indirimin meselesinin herkesin gündeminde olması gerektiğini ve asıl sorunun tedarik olduğunu belirtti. Aykaç, “Bir çok ürün grubunda arzda sıkıntı var. Buna kağıt, plastik, cam, metal ambalaj sorunu da eklenmiş durumda. Son birkaç haftadır tüketici talep artış davranışı da tedarik zincirini sekteye uğrattı. Üretim bugünlerde çok daha kıymetli hale geldi. Vatandaşın ihtiyacını kesintiye uğratmamak için biz perakendeciler çok gayret ediyoruz ilgili herkesten destek bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Önceki gün konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “Döviz kurlarındaki düşüşü, tedarik zincirinin her halkasında fiyatlara yansıtmayanlara karşı denetimlerimiz artarak devam edecek” demişti. Bu açıklamanın ardından ilgili bakanlık birimleri 81 ilde sahaya denetimlere başladı.

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sami
Sami - 1 ay Önce

Herkes ucuz olan neresi ise ordan alışveriş yapsın hala fiyat düşürmeyenlerden uzak dursun 1 ay alışveriş yapmasın bak bakalım hizaya geliyorlarmı ?

Serap
Serap - 1 ay Önce

Bu ürünleri depolama yapıpta bize vermeyen, elinde olupta saklayan, fırsatçılık yapıp zam üstüne zam yapan vatandaşın sağlığıyla oynayanları Allah'a havale ediyorum.

Yurdanur
Yurdanur - 1 ay Önce

Devletimize kafa tutan marketlere elbet had bildirilecektir. Kim milletten paralarına para katıpta zam yapıyor, depolarda ürün saklıyor, fırşatçılık yapıyorsa hepsi bedelini ödemelidir. İndirim yapan marketleri ve halkının yanında olan iktidarı tebrik ediyorum.

YAHU BUDA SORUMU ALLAH AŞKINA  ADAMLAR DURUN STOKU ERİTSİNLER
YAHU BUDA SORUMU ALLAH AŞKINA ADAMLAR DURUN STOKU ERİTSİNLER - 1 ay Önce

BİR DÜNYA PARA YATIRIP MAL STOKLADILAR ONLARIDA BİR FAHİŞ FİYATTAN SATSINLAR SONRA FİYAT İNER.BİM 49.90 TL YE SATTIĞI PERVİN YAĞI VATANDAŞA SATMADI SONRA BİRDEN FİYATI 69.90 YAPTI BUNLARIN NAMAZI KILINMAZ.PARA HERŞEY DEMEK.ONLAR İÇİN.

reis
reis - 1 ay Önce

BUNLAR ÖNCE YENİDEN İMAN TAZELESİNLER.MÜSLÜMAN MÜSLÜMANI KANDIRMAZ.

SIRADAKİ HABER