Bilim Kurulu Üyesi Neden İstifa Ettiği Açıkladı

BİLİM Kurulu üyesi Prof. DR. Alpay Azap Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyeliğinden istifa etti. Azap, istifa gerekçesini de şöyle açıkladı: "Süreç yıpratıcı hal aldı. Faydalı olmadığımı düşündüm"

Bilim Kurulu Üyesi Neden İstifa Ettiği Açıkladı

Koronavirüs salgının ilk dönemlerinde ekranlarda en sık boy gösteren Bilim Kurulu üyesi olan Prof. Dr. Alpay Azap, bu görevden istifa etti. Uzun süredir medyaya çıkmayan ve açıklama yapmayan Azap'ın, uzun süredir Bilim Kurulu toplantılarına katılmadığı ve yazıma gruplarından da çıktığı belirtilidi. Sonunda Prof. Dr. Azap, Bilim Kurulu üyeliğinden istifa etti.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Faydalı olamadığımı düşündüm

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji öğretim üyesi olan Prof. Dr. Alpay Azap, istifa iddialarını doğrularken, gerekçesini de şöyle açıkladı: "Faydalı olmadığımı düşündüm. Yükselen ikinci dalga, hastaneden kafamı çıkarmama izin vermiyordu. Enerjimi hastalara, bilimsel araştırmalara ve derneğe ayırmaya karar verdim" dedi. Prof. Azap şöyle devam etti:

Ekim ayından beri toplantılara katılmıyorum

"Faydalı olamadığımı düşündüğüm ekim ayından beri toplantılara katıl(a)mıyorum. Zaten yükselen ikinci dalga hastaneden kafamı çıkarmama izin vermiyordu. Sonrasında da sınırlı enerjimi hastalara, bilimsel araştırmalara ve derneğe ayırmaya karar verdim. Basından da uzak durup işimi yapmaya çalıştım."

Ayrılmam yeni değil aslında...

"Beni arayan, yayına davet eden basın mensuplarının çoğuna da durumu anlattım. Bir haber değeri görmedikleri için olsa gerek, duyurmadılar. Dün yine bir davet için arayan Yavuz Oğhan'a durumu anlatınca, o haber değeri gördü bunda. Sonuç olarak ayrılmam yeni değil aslında."

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aliyalcin
Aliyalcin - 2 hafta Önce

Ülkemizin ender yetiştirdiği değerli bilgili bir bilim adamlarından doktor bey saygılarımla seviliyorsunuz

Serdar
Serdar - 1 hafta Önce

Keşke daha gerçekleri söyleyebilseydi........

Sağlık nerde
Sağlık nerde - 1 hafta Önce

Bakanda düşünmeli gelmiş geçmiş bakanlar arasında personelini en az düşünen sistemde iyileştirme yerine umutsuzluk aşıladı

vatandaş
vatandaş - 1 hafta Önce

Süreç yıpratıcı hal aldı. Faydalı olmadığımı düşündüm"

gerçektende öyle yıpratıcı bir hal aldı bunaldık usandık ezildik itildik kakıldık hor görülüyoruz. aşağılanıyoruz küçümseniyoruz.dalga geçiliyoruz.diğer kamu personelleri ile aynı statüde olmak istiyoruz olamıyoruz.ölüyoruz tükeniyoruz gören yok.bıktık usandık yıldık.sahipsiz kaldık

SIRADAKİ HABER