Basının Linç Ettiği Hemşire Beyaz Kod'a Başvurdu

Basının Linç Ettiği Hemşire Beyaz Kod'a Başvurdu

Son birkaç gündür basına yansıyan ve Kırklareli'n de bir hemşirenin sözde hastaya hakaret ettiğine dair haberler üzerine hemşire hanım beyaz koda başvurdu.  Basın ortada hiçbir delil ve kanıt olmadan hemşire hanımı linç etmişti...

İşte Hemşire Hanımın Beyaz Kod başvurusu

28.09.2019 tarihinde Kırklareli Devlet Hastanesi acil servis sarı alandaki görevim esnasında görevli olduğum birime nihai olarak sevkleri gerçekleştirilen hastalar tarafından maruz kaldığım sözlü ve fiziksel saldırıdan kaynaklı mağduriyetim sebebiyle konu hakkında yerel ve Ulusal basında sair haberler çıkmış; eş zamanlı olarak üyesi olduğum sendikanın “Sağlıkta Şiddette Sıfır Tolerans İlkesi” kapsamında gerçekleştirdiği basın açıklaması ve tarafıma sağladığı destekler yine yerel ve Ulusal basında çeşitli mecralarda yer almıştır.
    Öncelikle belirtmek gerekir ki, yaşanan olaya olay günü hastanede çalışan personelin tamamı ve aynı zamanda hastanede hasta ve hasta yakını olarak bulunan vatandaşlar tanıklık etmişlerdir.
    Durum bu olmakla birlikte yukarıda da ifade edildiği üzere yaşanan olaydaki mağduriyetimin yerel ve Ulusal basın organlarında yer almış olması neticesinde; tarafıma karşı saldırı gerçekleştiren şahıslar, Ulusal basına yansıyan birçok haberde doğrudan şahsımı hedef almış; yaşanan olay ile alakası bulunmayan ve yaşananları tamamen çarpıtacak biçimde beyan ve ithamlarda bulunmuşlardır. Dahası gerçeğe aykırı olarak yayınlanan haberlerde iznim ve bilgim dışında ismim ve şahsıma ait fotoğraflar kullanılmak suretiyle manevi şahsiyetime fevkalade zarar verilmiştir.

    Nihayetinde, yaşanan olayın mağduru olmama rağmen olayın alakasız bir biçimde çarptırılarak olayın faili şahsımmış gibi ortaya konan haberler ve bu haberlerin oluşturulması sırasında iznim ve bilgim dışında açıkça ismimi ve fotoğraflarımı kullananlar ve asıl olayın failleri hakkında özel hukuktan kaynaklı haklarımı saklı tutuğumu belirtmek istiyorum.
    Devamla; yukarıda da arz edildiği üzere; olay günü hastanede çalışan personelin tamamının ve aynı zamanda hastanede hasta ve hasta yakını olarak bulunan vatandaşların bizzat şahit oldukları vakıalar hakkındaki maddi gerçek; takip edilecek adli süreç neticesinde tüm gerçekliği ile ortaya çıkacaktır.
    Hukukun genel kaideleri ve Anayasal ilkeler uyarınca adli mercilere intikal etmiş bulunan konu hakkında başka bir açıklama yapmayacağımı; adli sürecin tarafımızca sonuna kadar takip edileceğini ve neticeden tüm kamuoyunun bilgilendirileceğini, özel hukuktan kaynaklı haklarım mahfuz kalmak suretiyle saygılarımla arz ederim. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 16:25

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçılar
Sağlıkçılar - 4 ay Önce

Sağlık çalışanlarının anası ağlarken genel başkan ve il başkanları kendi maaşlarına yüzde 85 zam yapsınlar olacak iş midir Semih in maaşı 26 bin lira olurken il başkanlarının maasida 14 bin lira olmuş haram zıkkım olsun biz saglikcilar nelerle uğraşırken adamlar nelerle uğraşıyor basacan istifalari sendikalar kapanma noktasına gelecek yemeye para bulamasinlar.zaten her şeyleri bedava iken otel,araç,konaklama yemek içmek vb vb bu zamda neyin nesidir sanki bir başarı elde ettilerse bizlere yüzde 4 e razı olurlarken kendilerine yaptıkları zamlara bakın helee hele vakalar hele...

eski sağlık sen temsilcisi
eski sağlık sen temsilcisi @Sağlıkçılar - 4 ay Önce

zam %85 değil ... . %55 zam yapıldı. Sıfır araba alındı. Ayrıca yönetim kuruluna 13 adet iphone x alındı. Zehir zıkkım olsun.

Yorumcu
Yorumcu @Sağlıkçılar - 4 ay Önce

Allah'tan sana hidayet diliyorum.Kul hakkı diye bir şey var.Senin için ne kadar önemlidir bilemiyorum(paylaşımlarından pekte önemli olduğunu görüyorum) ama insan olmanın temel hareket noktası yaptığımız davranışlarımızın neye mal olduğunu analiz etmek ve ona göre hareketlerimizi yönlendirmektir diye düşünüyorum.Ülke olarak yediden yetmişe hepimizin kendine göre sorunları var ve olacaktırda. Kısaca ülkemiz senin gibi kalem silahşörlerinden çok çekti ve çekmeye devam ediyor.Olmayan vicdanını bence biraz zorla

sag mem
sag mem - 4 ay Önce

Hakem Kurulu tarafından memur maaşları ile memur emeklisi aylıklarına 2020'nin ilk 6 ayında yüzde 4, ikinci 6 ayında yüzde 4 zam yapılırken, Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen başkanının maaşının yüzde 85 artırıldığı ortaya çıktı.

Memur-Sen’e bağlı 250 bin üyeli Sağlık-Sen Başkanı Semih Durmuş’un maaşının sendikanın tüzük kongresinde verilen kararla yüzde 85 oranında artırılarak 26 bin lirayı bulduğu bildirildi.
TOPLANTIYA SADECE BAŞKANLAR KATILDI

Sağlık-Sen yönetimi toplu sözleşme öncesi 27 Temmuz 2019 tarihinde Kızılcahamam'da 5 yıldızlı bir otelde tüzük tadil kongresini gerçekleştirmişti. Tüm delegelerin katılımıyla yapılması gereken toplantıya yalnızca şube başkanlarının katıldığı, kongrede genel başkan, genel merkez yönetimi ve şube başkanlarının maaşlarına da dikkat çekici bir şekilde zam yapılma kararı verildiği ortaya çıktı.
MAAŞI 26 BİN LİRAYI BULDU

Sendikanın web sayfasında yer alan yeni tüzüğün 57. maddesi uyarınca sendika başkanlarının maaşları karara bağlandı. Yayımlanan katsayı uyarınca, illerde Sağlık-Sen şube başkanlarına verilen net maaş 14.037 TL olurken brüt rakamın 19.500 TL olduğu görüldü. Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'un maaşı da yüzde 85 artışla 26 bin lirayı buldu.

hemşire
hemşire @sag mem - 4 ay Önce

Hepsine zehir zıkkım olsun...

saglıkçı
saglıkçı - 4 ay Önce

Allah belalarını versin bizleri korumayan bu zihniyetin. aldıgı o milyarlar zehir zıkkım olsun inş..iki dünyada rahat yüzü görmesinler..geceleri rahat etmesinler..vicdanları yesin bitirsin onları..dilerim mevlamdan.AMİN...

Hemşire
Hemşire - 4 ay Önce

Haram zehir zıkkım olsun.

Ali Cengiz
Ali Cengiz - 4 ay Önce

Hiç boşuna

SIRADAKİ HABER