Bakanlıktan kuryeliğe! İş iştir, bunda utanılacak bir şey yok

Aralık 2020'de görevinden istifa eden ve Almanya'ya yerleşen Afganistan'ın eski İletişim ve Teknoloji Bakanı Sayed Ahmad Saadat, sosyal medyada gündem olması sonrası ilk kez AFP'ye konuştu: "İş iştir. Bunda utanılacak bir şey yok."

Bakanlıktan kuryeliğe! İş iştir, bunda utanılacak bir şey yok


Sosyal medya eski Afganistan İletişim ve Teknoloji Bakanı Sayed Ahmad Saadat'ı konuşuyor.
Almanya'nın Leipzig şehrinde bisikletli yemek kuryeliği yapan Saadat, sessizliğini bozdu.

Afganistan'daki yolsuzluktan bıktığı için istifa ettiğini belirten eski bakan, AFP'ye verdiği demeçte "İş iştir. Bunda utanılacak bir şey yok" dedi.

Hafta içi 6 saat hafta sonları ise öğlen 12'den akşam 10'a kadar çalıştığını belirten Saadat, saatte 15 euro kazandığını ve bunun da masraflarını karşılamaya yettiğini sözlerine ekledi.

Almanya'ya taşındığı için pişman olmadığının altını çizen eski bakan, Alman hükümetine Afganistan hakkında tavsiyelerde bulunmaya hazır olduğunu belirtti.

Uluslararası toplumu Afganistan'a sırt çevirmemesi gerektiğini belirten Saadat, "Taliban'a gelince, insan hakları ve kadın hakları açısından geçmişteki hatalardan ders almış olabilirler" dedi.

2016'dan 2018'e kadar Afganistan'da iletişim bakanı olarak görev yapan Saadat, Aralık 2020'de ülkeden ayrılarak Almanya'nın Saksonya eyaletine geldi.

Eski bakanın daha önce İngiltere'de ikamet ettiği ve eski Kabil hükümetinden aldığı davetle Afganistan'a giderek bakan olduğu biliniyordu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

İngiltere'de de yaşama ve çalışma hakkı bulunan eski bakan tercihini Almanya'dan yana kullandı.

KAYNAK: AFP

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
doğru söylüyor
doğru söylüyor - 2 hafta Önce

bunda utanılacak bir şey yok alın teri her zaman helaldir adamlar haram yiyor siz onların şaklabanlığını yapıyorsunuz o harama ortak oluyorsunuz adam ekmeği için çalışıyor makam önemli değil asıl olan helal hokma

SIRADAKİ HABER