Bakanlığına Dezenfektan Satan Bakan Görevden Alındı

Bakanlığına Dezenfektan Satan Bakan Görevden Alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beklenen kabine revizyonuyla ilgili ilk adımı attı. Dün gece yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nde şirketinin bakanlığa dezenfektan sattığı ortaya çıkan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ı görevden aldı.

Dün gece Ankara'da kabine depremi yaşandı. Resmi Gazete'de yayımlanan yeni kararnamede iki yeni bakanlık kurulurken Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı. Pekcan'ın yerine Mehmet Muş bakan olarak atandı.

Ne olmuştu?

Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve eşi Hasan Pekcan'ın ortak olduğu Nanoksia Biyoteknoloji ve Karon Mühendislik firmalarının bakanlık bünyesindeki kurumlara toplam 9 milyon TL'lik dezenfektan sattığı belgeler ortaya çıkmıştı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Bakanlık, Nanoksia Biyoteknoloji şirketinden 507 bin 880 liralık ürün alındığını doğrularken, "Piyasa fiyatlarından oldukça aşağıda, usulüne uygun bir biçimde gerçekleştirildi" duyurusu yapıldı. Bakanlık açıklamasına göre, tartışma yaratan alım ihale açılmadan yapıldı.

Bakanlığın açıklamasında şu ifadeler kullanılmıştı:

"Nitekim pandemi döneminde, Bakanlığımızca KDV hariç toplam 6.556.816,78 TL tutarında salgınla mücadeleye ilişkin maske, alkol bazlı dezenfektan, siperlik, eldiven gibi ürün tedariki yapılmışken, KDV Hariç 507.880 TL'lik dezenfektan Nanoksia Biyoteknoloji firmasından ilgili mevzuatın emredici hükümleri çerçevesinde gerekli tüm ürün/fiyat araştırmaları yapılarak, piyasa fiyatlarından oldukça aşağıda, usulüne uygun bir biçimde gerçekleştirilmiştir."

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 10:23

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
alim
alim - 2 hafta Önce

böyle bir haber uzak doğu'da gerçekleşse,o bakan utancından milletinin önüne çıkar ya özür diler,yada intihar eder. Böyle bir durum Avrupa'da olsa yer yerinden oynar,siyasetçilere meydanları dar ederler(hele fransa olduğunu bir düşünün). AMA BİZİM ÜLKEMİZDE AHLAK,AHLAKSIZLARIN ELİNDE OLDUĞU İÇİN,AHLAKSIZCA YAŞAMAYA, DEVAM EDİLİR. İLLAKİ KÜLTÜR,İLLAKİ MEDENİYET, YAPACAK BİR ŞEY YOK,BU DEVEYİ GÜTMEK MECBURİYETİNDESİNİZ,ÇÜNKÜ BUNDAN BESLENİYORSUN,EYYY HALKIMMMM

Hemşire
Hemşire - 2 hafta Önce

Eee yani paraları götürdü herhangi bir cezai yaptırım yok ????

Calisan
Calisan - 2 hafta Önce

MaşAllah goturunn

Ramazan
Ramazan - 2 hafta Önce

Haramzade, sizin nasıl piyasa araştırması yaptığınızı da biliriz biz. Utanmadan bir de üste çıkmaya çalışıyor..

Fahrettinden masallar
Fahrettinden masallar - 2 hafta Önce

Yahu böyle bir şey olabilirmi yazıklar olsun görevden almak yetmez çıkın özür dileyin ayıp be

GARİBİM
GARİBİM - 2 hafta Önce

Gerçekten Garibim.Kabak sizin başınıza mı patladı,yada şöyle mi desem günah keçisimi seçildiniz.Niyemi....sizin yaptığınızın yapılmadığı bir il,bir kurum var mı gerçekten bu ülkede.hastahanedeki ihalelere,müdürlüklerdeki ihalelere,araç kiralamadan başla kırtasiye temizlik malzemesine kadar bütün ihaleler ve alan şahıs ve şirketler bir araştırılsın altında neler ve kimler çıkacak.sanki kimse bilmiyormuş gibi.GERÇEKTEN GARİBİM.....

SIRADAKİ HABER