Bakan Varank'tan Altaylı'ya: Bu çok bilmişe cevap vereceğim

Gönüllü olduğu yerli aşıda ilk dozu olan Bakan Varank, bildiği kadarıyla bakanlar daha önce aşılanan grup içinde olduğu için bu duruma şaşırdığını söyleyen gazeteci Altaylı'ya yanıt verdi.

Bakan Varank'tan Altaylı'ya: Bu çok bilmişe cevap vereceğim

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü 'Önlemler ve Gebelik' başlıklı yazısının bir bölümünde, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın TÜBİTAK Kovid-19 Türkiye Platformu çatısı altında çalışmaları süren VLP temelli aşının insan denemelerinin Faz-1 aşaması çerçevesinde ilk doz aşıyı olmasına değindi.

"Doğrusu şaşırdım çünkü bildiğimiz kadarı ile bakanlar daha önce aşılanan grup içindeydiler" diyen Altaylı,

"Bakan Varank bu hakkını kullanmadı ve şimdiye dek aşı olmadı ise ilginç. Yok eğer aşısını oldu ise şimdi başka bir aşı çalışmasına denek olması mümkün değil, doğru da değil. Çünkü daha önce aşı olmuş olmak Faz 1 çalışmasını bozacak bir durum" ifadelerini kullandı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Varank da T24 sitesinin konuya dair haberini alıntılayıp "Her lüzumsuzluğa cevap vermem ama gönüllülerin aklını karıştırmak isteyen bu çok bilmişe cevap vereceğim. 30 Ocak 2020'de aşı geliştirmek isteyen hocalarıma başardıklarında gönüllü olacağıma söz verdim. O günden beri aşı yaptırmadan bekledim, yerli vlp aşı faz-1 gönüllüsü oldum"yanıtı verdi.

Personel Sağlığın İnstagram Sayfasına ulaşmak için tıklayın ( ismimizi kullanan ancak  sitemizin logosu olmayan sayfalara abone olmayın sitemizin sayfası aşağıdaki şekildedir ) 

www.personelsaglik.net

sağlık personeli 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2021, 12:24

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
lab.tek
lab.tek - 3 hafta Önce

Hiç eleştireye gelemiyorsunuz,çok bilmişlerin kim/kimler olduğunu artık bu millet çok daha iyi biliyor.

Filinta
Filinta - 2 hafta Önce

Gerçeklerden niye rahatsız oluyorsunuz sayın bakanım.

Çok bilmiş
Çok bilmiş - 2 hafta Önce

Fatih bey ince yerden yakalamış. Usta gazeteci adam laf olsun muhalefeti yapmıyor.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 hafta Önce

Bizde yedik bunu

Hemşire herüf
Hemşire herüf - 2 hafta Önce

Adam cevabı vermiş,, ister yala ister yut. Mustafa Varank gibi başarılı bir bakanı eleştiri adı altında küçük düşürmeye , aşağılamaya ve itibarsızlaştırmaya çalışan gazateci müsveddesi cevabını almış.. Zaten bu gazetecinin geçmişini de biliyoruz

SIRADAKİ HABER