Bakan Koca: Doktorumuzu Bıçakladılar, Şuan Ameliyatta

Bakan Koca: Doktorumuzu Bıçakladılar, Şuan Ameliyatta

Bakan KOCA Sosyal Medyasından yaptığı açıklamada;

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde asistan hekimimiz Ertan İskender bir hastanın saldırısına uğrayarak elinden ve belinden yaralandı. Bıçaklı saldırıya uğrayan hekimimiz şu an ameliyatta. Durumu yakından takip ediyorum. Şifa veren eli kesmeye çalışmanın affı mümkün değil.

Hastanede kendisini uyaran doktoru bıçakladı

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir kişi, kendisine uyarıda bulunan doktoru bıçakladı.

Olay, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde meydana geldi. Akşam saatlerinde poliklinikte çalışan Ortopedi Asistanı Doktor Ertan İskender, hasta muayene ettiği esnada hastaneye gelerek taşkınlık çıkaran Bayram N.'yi uyardı. Bayram N. ise uyarılara aldırış etmeyerek üzerinde bulunan bıçağı çıkararak doktor İskender'i elinden ve belinden bıçakladı. Olayı gören hastanenin güvenlik görevlileri bıçaklı saldırgan Bayram N.'yi etkisiz hale getirerek polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler Bayram N.'yi gözaltına aldı. Gözaltına alınan Bayram N.'nin, birkaç haftadır herhangi bir rahatsızlığı olmamasına rağmen hastaneye gelip, taşkınlık yaptığı belirtildi. Psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen Bayram N.'nin, bugün de aynı şekilde hastanede bağırarak taşkınlık yaptığı, doktorun uyarması üzerine de bıçakla saldırdığı öğrenildi. Doktorun ise hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Ankara Diş Hekimleri Odası tarafından olaya ilişkin yapılan açıklamada, "Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi ortopedi asistanı Dr. Ertan İskender, poliklinik yaptığı sırada bir hasta tarafından elinden ve belinden bıçaklandı. Hastaneyi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik" denildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2021, 15:59

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakkı
Hakkı - 3 hafta Önce

Sşz ne yaptınız sağlıkta şiddet yasasını bizemi şikayet ediyorsun

Röntgen 52
Röntgen 52 - 3 hafta Önce

Sağlık personelini dövmek,sövmek,kesmek vs bunlar günümüzde şu anki siyaset sayesinde serbest evinde eşine kızan hastaneye gelip bir sağlık personeline eziyet edip rahatlayıp gidiyor ne güzel bir dünya sağolun sayın bakan

RADYOLOJİ TEKNİKERİ
RADYOLOJİ TEKNİKERİ - 3 hafta Önce

ALLAH'TAN ACİL ŞİFA DİLİYORUM.SAĞLIKTA ŞİDEET SON BULSUN ARTIK...

Att
Att - 3 hafta Önce

Adam spor olsun diye hastanede taşkınlık yapıyor, kimse bişey yapamıyor. Bu gün Samsun da Dr Kamil Furtun un katledilmesinin yıldönümü. Benzer şekilde hastaneye sürekli gelen bir şahıs tarafından sebepsiz yere, nam olsun diye katledildi. Yazık değil mi bu insanlara. Bir an önce sağlık personelinin itibarının iade edilmesi lazım. Hastanelerde güvenlik önlemleri artırılmalı, çevik kuvvet polis noktaları oluşturulmalı, sağlık personelinin can güvenliği sağlanmalıdır. Hiçbir kamusal alan yoktur ki, önleyici güvenlik hizmeti olmasın. Bu iş özel güvenlik görevlileri ile olacak iş değildir.

hemşire
hemşire - 3 hafta Önce

BECERİKSİZ BİR BAKAN FANATİK AKPLİLER BİLE BUNU DİYOR

SIRADAKİ HABER