Bakan KOCA'dan Yeni Açıklamalar

Bakan KOCA'dan Yeni Açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Türkiye'ye gelecek koronavirüs aşı miktarını ve aşılamayla birlikte salgının durumunu değerlendirdi. Koca, "Sırası gelen vatandaşlarımızın aşı olması halinde bu yaz salgının yıkıcı etkisi sona erecek. Sırası gelen vatandaşımız aşısını olmalı. Bu güce güvenin" ifadelerini kullandı.

Günlük koronavirüs tablosunun açıklanmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgının durumuyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden bir değerlendirmede bulundu.

NÜFUSUN 3 KATI AŞI ANLAŞMASI YAPILDI

Gösterilen sabrın meyvesini vermeye devam ettiğini kaydeden Bakan Koca, "Bugün de 9.000 vaka sayısının altına indik. Düşüşü sürekli kılacak olan bizleriz. Bu güce güvenin." dedi. Bakan Koca ayrıca, "100 milyon doz Sinovac, 120 milyon doz BionTech ve 50 milyon doz Sputnik aşıları için anlaşmamız var. 270 milyon doz nüfusumuzun 3 katından fazla aşı. Bu güce güvenin" ifadelerini kullandı.

SALGININ YIKICI ETKİSİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

Bakan Koca, yaptığı açıklamada salgının etkisinin ne zaman sona ereceğiyle ilgili de tarih verdi. Koca, şunları belirtti: "Yeterli aşıya erişim için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Sırası gelen vatandaşlarımızın aşı olması halinde bu yaz salgının yıkıcı etkisi sona erecek. Sırası gelen vatandaşımız aşısını olmalı. Bu güce güvenin."

Sağlık Bakanı Koca: 270 milyon aşı anlaşmamız var, bu güce güvenin

AŞILANANLARIN SAYISI HER GEÇEN SAAT ARTIYOR

Öte yandan Sağlık Bakanlığınca uygulanan birinci ve ikinci doz toplam aşı miktarı saat 19.45 itibarıyla 27 milyon 761 bin 989'a ulaştı.

VAKA SAYILARINDAKİ DÜŞÜŞ SÜRÜYOR

Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı. Sağlık Bakanlığı son 24 saatte 231 kişinin hayatını kaybettiğini, 8 bin 697 kişiye ise koronavirüs tanısı konduğunu açıkladı. Ağır hasta sayısı 1876 oldu, 14 bin 472 kişinin Kovid-19 tedavisi veya karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 5 milyon 13 bin 111'e yükseldi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Toplam test sayısı 52 milyon 167 bin 387'ye ulaştı, vaka sayısı 5 milyon 178 bin 648, vefat sayısı 46 bin 71 oldu.

Haftalık verilere göre, bu hafta hastalarda zatürre oranı yüzde 3,2, yatak doluluk oranı yüzde 45,5, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 62,5, ventilatör doluluk oranı yüzde 30,7, ortalama temaslı tespit süresi 8 saat ve filyasyon oranı yüzde 99,9 olarak kayda geçti.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hizmetli
Hizmetli - 3 hafta Önce

32 yıldır devlete hizmet etmekteyim daha yeni ise giren temizlik çalışanlarıyla aynı işi yapıyoruz yeni ise girmelerine rağmen bizden fazla maaş alıyorlar ya bizi temizlik işçisi yapın yada memur yapın sınavı kazandığımız halde kadro da vermiyorlar

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Bu aşılar beklenen şekilde ve sayıda gelmezse istifalık olursun sayın bakan bence erken açıklama yapma...Daha önce de böyle konuştun sonuç hüsran oldu zaten bu aşı gelmesi olayı da başarı değil eğer gelirse ellerinde kalan aşıları verecekler yani biz kullandık kalanınıda siz kullanın diye verecekler...başarıyı önce avrupa sonra biz yaşıyoruz ne yaparsak yapalım hep bizden önde oluyorlar sonra da çıkıp onlar bize özeniyor demek ne kadar komik kaldı ki turist sezonu geldi diye sırf onlara hizmet etmek için ülkeyi kapatıp vaka sayılarını düşürmenin yollarına bakıyoruz...acaba kim kime özeniyor...

sen
sen - 3 hafta Önce

koca sen tarih verme yeter daa

SIRADAKİ HABER