Bakan KOCA'dan '' DEVLET'' Vurgulu Paylaşım

Bakan KOCA'dan '' DEVLET'' Vurgulu Paylaşım

Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin KOCA sosyal medyadan sağlıkta yapılan son düzenlemeleri devlet teması ile vurguladı. İşte KOCA'nın paylaşımı

personel sağlık

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 hafta Önce

Şuan tüm sağlıkçılar halkın gözünde sayenizde gerçekte böyle olmamasına rağmen paragöz olarak görülüyorlar. Sağlıktaki kadar etkili ek ödeme sistemi (maaşa oranla) diğer meslek gruplarında yoktur. Hastanelerin ana geliri SGK'dan aldıkları paradır. Gel gör ki SGK'nın son 10 yılda birim işlem/test başına ödediği para enflasyonun çok gerisindedir. Dolayısıyla şuan sağlıkçıların sesinin bu kadar çok duyulmasının nedeni budur. Diğer bir ifadeyle şuan SGK batmıyorsa sebebi, SUT fiyatlarına gereken artışı yapmayıp hastanelerin gelirlerini düşüren, dolayısıyla sağlık mensuplarına verilmeyen ek ödemelerdir!

SEYYANEN
SEYYANEN @Sağlıkçı - 1 hafta Önce

SAĞLIKÇILAR İÇİN SOMUT ADIMLAR ATILSIN ARTIK. SOMUT CEBE GİREN MAAŞ İSTİYORUZ. EN 2000 LİRA İYİLEŞTİRME ANCAK POLİS ÖĞRETMEN İMAM MAAŞINA YAKLAŞTIRIYOR BİZİ. ASLINDA BİZ DAHA FAZLA KAZANMAYI HAKEDİYORUZ.

YUH!
YUH! - 1 hafta Önce

Yıl 2014 SUT glukoz testi 1,69 lira
Yıl 2022 SUT glukoz testi 2,71 lira
2014 2022 yılları arası enflasyon: %287
Yanı olması gereken 2022 glukoz birim fiyat: 4,85
Yani özetle SGK batmasın diye sağlıkçılar batıyor!

Sağlık
Sağlık @YUH! - 1 hafta Önce

Çok güzel bir yorum oy uğruna sürekli bizden çalıyorlar saglik camiası 2023 de gerekeni yapmalı artık..

SERKAN
SERKAN - 1 hafta Önce

Memleketin en yetkin üniversite hastanelerinde, öve öve bitirilemeyen şehir hastanelerinde en kritik servislerde uzman doktor kalmadı.Randevu almak, hemen tedavi olabilmek tanıdığınız yoksa mümkün değil.Özel hastanelerde özellikli ameliyatların fiyatı 100 bin tl den başlıyor. Bu ameliyatlar eskiden devlet hastanelerinde ücretsiz yapılabilıyordu. Doktorlara bir miktar iyileştirme yapılmış olsaydı , devlet hastanelerinden ayrılmayacaklardı ve bu ameliyatler için yüzbinlerce lira vermek zorunda kalmayacaktık.Yoksullaşan halkımız da hala doktorlara verilen maaşın fazla olduğunu konuşadursun!!!!

ATT
ATT - 1 hafta Önce

Hekimlere daha fazlasını yapın, kesinlikle fazlasını hakediyorlar. Biz ne olacağız acaba Sayın Bakan..

AnesteziSt
AnesteziSt - 1 hafta Önce

Peki ya Sayın Bakanım, 'Devlet' doktor dışında diğer sağlık personelinin haklarını nezaman gozetecek.?? 'Devlet' Sağlık Bakanlığı'nın doktor dışında da çalışanlari olduğunu nezaman hatirliycak.??

Filozof
Filozof - 1 hafta Önce

BU SAYDIKLARINIZ ÇOCUĞUN OKUL TAKSİDİNİ ÖDER Mİ?

Süleyman
Süleyman - 1 hafta Önce

DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE DOKTORLARIN ALIM GÜCÜ BU KADAR DÜŞÜK DEĞİLDİR. DOKTORLARA VERİLEN DEĞER HALK SAĞLIĞINA VERİLEN DEĞERLE EŞDEĞERDİR. ÜLKEMİZDE DOKTROLAR YOKSULLUK SINIRINDA YAŞAMAYA MAHKUM EDİLMİŞTİR. DOKTORLARIMIZ MAĞDUR VE MUTSUZDUR. GEÇİM SIKINTISI YAŞAYAN VE EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALAMAYAN BİR DOKTOR VERİMLİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞAMAYACAĞINDAN HASTALAR DA MAĞDUR OLACAKTIR. EMEĞE SAYGI GÖSTERİLMELİ VE DOKTORLARIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ. BU YASA TAM BİR FİYASKODUR. HAYAL KIRIKLIĞIDIR.

Ahmet
Ahmet - 1 hafta Önce

Uzman hekimleri sağlık personeli ile aynı hale getirdi


SIRADAKİ HABER