Bakan KOCA: 7 Bini Hemşire, 1700'ü Ebe 12 Bin Personel Alacağız

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı konusunda son dakika gelişmeleri yaşanıyor. ÖSYM aracılığıyla Sağlık Bakanlığı'na yapılacak 12 bin personel alımında detaylar belli olmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12 bin personel alımından 7 bininin hemşire olacağını söyledi. Şimdi ise gözler alımların yapılacağı tarihe çevrildi. Peki, Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımı ne zaman? 7 bin hemşire, ebe ve sağlık teknisyeni başvuru tarihi ne zaman? İşte haberin detayları....

Bakan KOCA: 7 Bini Hemşire, 1700'ü Ebe 12 Bin Personel Alacağız

Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığının 2021 bütçesi üzerindeki görüşmelerde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Koca, sağlık personeli alımlarına ilişkin de "Önümüzdeki günlerde KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz. ÖSYM hazırlık yapıyor. Bununla ilgili 7 bin hemşire, 1700 ebe, 2 bin 864 sağlık teknisyeni gibi devam ediyor." bilgisini verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 15:30

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meb bakanı bizim bakanımız olsun
Meb bakanı bizim bakanımız olsun - 1 hafta Önce

Bakan istifa.

...
... - 1 hafta Önce

12 bin daha doktor kölesi geliyor hayırlı olsun

mağdur
mağdur - 1 hafta Önce

bizim görevde yükselmeme sınavı ne oldu onu da yediniz ALLAH var gam yok öbür dünyayı düşünmeyin ben düşünüyorum ve bekliyorum

Köle ordusuna
Köle ordusuna - 1 hafta Önce

Yeni adaylar.

Ozan
Ozan - 1 hafta Önce

devlet çökmüş herkes devletten meded umuyor

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 hafta Önce

Artık yasakları kaldırırsınız da yeni gelenler göreve çıkar

257741
257741 - 1 hafta Önce

sayın bakanın sağlık bakanlığındaki hizmetlilere memur kadrosu verin kadroları tutanlara bu dönemde kadromuzu verin ders çalışamadık sınava girdik ama rezil ettiler sınavı ne olur sağlık bakanim kadromuzu verin.

ÇANAKKALE/Sağlık
ÇANAKKALE/Sağlık - 1 hafta Önce

Sayın Bakan; Çanakkale Sağlık Müdürü Dr.Ali TAŞÇI ne bu süreci yönetecek kabiliyette nede biz sağlıkçılara yön gösterecek beceridedir. Tam kış gelmeden sağlık müdürlüğünde bir kan değişimi ŞART. Geç kalmayalım ki Çanakkale'mizi televizyonlarda seyretmek zorunda kalmayalım. Bizim personele değil personeli verimli kullanacak idareci ve idarecilere ihtiyacımız var.

SIRADAKİ HABER