Bahçeli, TV'de korona yorumu yapan doktorlara sert çıktı

Bahçeli: Şu yarım aydınlara bakınız! Her konunun uzmanı kesilen cahil uzmanlara lütfen dikkat ediniz. Bunlar ki, virüs allamesi kesilmişler, televizyon ekranlarında adeta dedikodu borsası kurmuşlar! Gece gündüz Türkiye'nin KOVİD-19'la mücadelesini karalıyorlar. Ayıptır, yazıktır!

Bahçeli, TV'de korona yorumu yapan doktorlara sert çıktı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İşte Bahçeli'nin tweetleri;

İnsanlığa musallat olan yeni tip Koronavirüs salgını sınır tanımıyor, hiçbir ülkeyi takmıyor, herhangi bir engele de takılmıyor. Yayıldıkça yayılıyor, ihmal ve tedbirsizliklerden etap etap istifade ederek insan bedenine tutunuyor, sonra da ağır sonuçlara neden oluyor.

Dünya büyük bir felaketin yükünü kaldırmaya çalışıyor. Salgının önünü kesmek, virüsün bulaşıcılığını önlemek, hastalığı kalıcı ve köklü tedavi etmek için yoğun emek ve mesai sarfediliyor. İnanıyorum ki beklenen günler gelecek, şifa insanlıkla buluşacaktır.


Karamsarlığa gerek yoktur. Bir kaşık suda fırtına koparmaya lüzum yoktur. Elbette hastalığı ciddiye almak lazımdır, ancak salgına dikkat ettiğimiz kadar kötümserliğin salgınına karşı da uyanık olmak zorundayız. Yeter ki kurallara uyalım, yeter ki duyarlı olalım.

Maskesi kolunda gezen, sosyal mesafeyi askıya alan, temizlik şartlarını ihlal edenler başkalarının yaşama hakkını riske attıklarını görmek mecburiyetindedir. Tavsiye edilen kurallara bilerek ve kasten uymadan toplum hayatına karışanlar insan sağlığını hiçe sayan vicdansızlardır.

Eğlence merkezlerinde, gece kulüplerinde, düğünlerde, toplu taşıma vasıtalarında maske takmadan mesafe koymadan sorumsuzca hareket edenlerin virüsün bulaşmasına destek oldukları, insan ve toplum sağlığına kast etmeleri feci bir vebaldir. Nefes alma hakkını gasp edenler suçludur.

Ülkemizde Korona virüse karşı olağanüstü bir mücadele sergilenmektedir. Bu yalın gerçeği inkar edip açıklanan rakamları yalanyanlar ne biliyorsa açıklamak durumundadır. Vatandaşlarımızın aklını karıştırmak, güvensizliği kamçılamak, şüpheleri kabartmak utanmazlığın daniskasıdır.

Şu yarım aydınlara bakınız! Her konunun uzmanı kesilen cahil uzmanlara lütfen dikkat ediniz. Bunlar ki, virüs allamesi kesilmişler, televizyon ekranlarında adeta dedikodu borsası kurmuşlar! Gece gündüz Türkiye'nin KOVİD-19'la mücadelesini karalıyorlar. Ayıptır, yazıktır!


Virüsü bilmezler, tıptan anlamazlar. Alakasız oldukları her konuda bilirkişiliğe kalkışırlar. Tek yaptıkları insanlarımızın moral seviyelerini aşağı çekmek, öldük, bittik, tükendik fitnesini rüzgar gibi estirmektir. Milletimiz bu kifayetsiz muhterislerden bıkmış usanmıştır.

Türkiye'nin KOVİD-19'a yenilmesini, devlet ve toplum hayatının felç olmasını şifreli sözlerle temenni edenlerin alçak bir heves içinde oldukları aşikardır. Sağlık çalışanlarımızın azmini kırmak için kollarını sıvayanlar tedavisi imkansız ahlaksızlık hastalığına yakalanmışlardır.

Sağlık Bakanımız muazzam bir dirayetle çalışıyor. Doktorlarımız, hemşirelerimiz, diğer tüm sağlık personelimiz fedakarlıkla görevlerini ifa ediyorlar. Onlara ne kadar şükran duysak azdır. Her şeyin en iyisine layık oldukları tartışma götürmez bir gerçektir.

Virüse teslim olmayacağız. Devletimiz ve hükümetimiz meseleyi çoktan kavrayarak musibeti bertaraf etmek amacıyla seferberlik ruhuyla çabalamaktadır. Buna saygı duyup destek vermek varken kötümserlik aşılamak iyi niyetli ve dürüst bir tavır değildir.

Ayrıca görevlerini üstün bir vatan sevgisiyle yapan polislerimize ve diğer bütün güvenlik güçlerimize hakarete yeltenenler de virüs kadar tehlikelidir. Hiç kimsenin zor şartlar altında vazife yapan kahramanlarımızı suçlamaya ve saldırmaya hakkı yoktur.

Her gün şehit verdiğimiz şu günlerde, devletimizin mücadele kararlılığını sorgulamak Türkiye düşmanlarını sevindirecektir. Bu vesileyle vatan ve millet için toprağa düşen aziz şehitlerimize, KOVİD-19'dan dolayı hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum.

Her ne kadar virüse karşı CHP Genel Başkanı'nın dile getirdiği gibi parlak bir görüşümüz(!) yoksa da, maske-mesafe ve temizlik kurallarına harfiyen uymak önceliğimiz olmalıdır. Bu gecenin sonunda güzel bir günün bizi beklediğine inanalım, itimat edelim.

Akif'in dediği gibi, "Yeis haramdır, yeis küfürdür." Önce tedbir, sonra da tevekkül diyelim. Kendi aklımızı kullanacak cesareti gösterip duanın gücüyle birbirimize kenetlenelim. Emin olunuz, başaracağız, bu Korona günlerini geride bırakacağız.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
lab.tek
lab.tek - 4 gün Önce

Elbette şu dönemde bilim adamlarını dinleyeceğiz,ne ilginçtir ki çoğu bilim adamları da sosyal demokrat şahsiyetler ve son derece de liyakat sahibi kişiler. Doğrusu siyasileri dinlemektense bu bilim adamlarına kulak vermeyi tercih ederiz.

kasım
kasım @lab.tek - 3 gün Önce

lab.tek harika yorum yapmışsın,altını imzalarım.

Sağlık
Sağlık @lab.tek - 3 gün Önce

Sosyal olduğunu sanan solcu kemalist maskesi takanlar nasıl üşüşmüşler Leş kargaları gibi !!! Bahçeli sizin saydığınız tüm siyasetçileri 2 ile çarpar 10 ile böler. Pkk ile işbirliği yapanlar ve abdnin uşağı olanlar milliyetçilik ve memleket davası yapmasın.

git gide !
git gide ! - 4 gün Önce

git gide çirkinleşiyorsun !

Ksk
Ksk - 4 gün Önce

Acaba gerçekten dinleyen varmı ki?

Acilci
Acilci - 4 gün Önce

Hey Allah'im yaaa bu da kendini nimetten saniyor!

Alp
Alp - 4 gün Önce

Laf konuştu bal kabağı

Placebo
Placebo - 3 gün Önce

Sn.bahçeli siz önce hükümete sağlık çalışanlara yıllardır verilen sözler niye tutulmuyor diye sorun.biz sizin övmenizle yermenizle çalışmıyoruz,biz görevimizi yapıyorsak sizlerde siyasetçi olarak yetkililerin yaptığı herseyi onaylamaktan vazgeçin,hiç samimi gelmiyorsunuz.artık kimse teşekkür etmesin sağlıkçılara,teşekkür istemiyoruz icraat istiyoruz.zaten bu dönemde bile sıkıntılarımızı görmeyip yada görüpte sessiz kalmanız bir sonraki seçimde sağlıkçıların tokadını sandıkta yiyeceğiniz anlamına gelir

sağlıkçı
sağlıkçı - 3 gün Önce

Bırak artık bu laf cambazlığı yapmayı oraya buraya laf yetiştirmeyi bu insanlar sizlere laf cambazlığı yapasınız diye oy vermiyor birazda ülke sorunları ile ilgili yani ekonomiye,üretime vb.konular hakkında kafa yorun.Bırakın siyasiler olarak birbirinize laf yetiştirmeyi.

Ayhan DEMİR
Ayhan DEMİR - 3 gün Önce

Çekil git be artık ....
Sen kimsin


SIRADAKİ HABER