Ayçiçek yağı fiyatına TMO'dan müdahale!

Ayçiçek yağı fiyatına TMO'dan müdahale!

Ayçiçek yağı fiyatlarında yaşanan dramatik yükseliş hükümeti ikinci kez piyasaya inmeye zorladı. Marketlerde 200 lirayı gören 5 litrelik ayçiçek yağı, vatandaşları zorlayınca uygun fiyatlı yağ tedariki için Toprak Mahsulleri Ofisi TMO) görevlendirildi. TMO yurtdışından getirdiği ham ayçiçek yağını rafine ederek 5 litrelik tenekelerle 11 Ocak itibari ile piyasaya sürdü. Toprak Mahsulleri Ofisi, 99 TL’den ayçiçek yağının perakende satışına başladı.

TMO SATIŞ BÜFELERİNDE SATIŞLARA BAŞLANDI

TMO satış büfelerinde perakende olarak satılmaya başlanan yağ için kuyruklar oluştuğu gözlendi. Yağ almak için sırada bekleyen vatandaşlardan Fatih Şahin “Daha öncede almıştım. Kaliteli güvenli ve uygun fiyatlı. Ama TMO’nun satış yerleri her yerde yok. Sayısı arttırılmalı. Güzel bir hizmet.” değerlendirmesinde bulundu.

TMO GEÇEN SENE AYÇİÇEK YAĞINI 59 TL'DEN SATMIŞTI

Geçen yıl 30 liralardan 80 liraya kadar yükselen 5 litrelik teneke ayçiçek yağı fiyatları üzerine hükümet TMO’ yu devreye alarak ilk ilk kez ayçiçek yağına müdahale etmişti. TMO Nisan 2021’de 5 litrelik ayçiçek yağını 59 TL’den piyasaya sürmüştü.

11 Ocak 2022 tarihinden itibaren TMO satış ofislerinde ayçiçek yağı 99 TL'den satılıyor.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Had Bildirme V.3.0
Had Bildirme V.3.0 - 8 ay Önce

İşte devletin gücü ve sopası tedbirle uslanmayanın hakkı kötektir siz bu dönemde herşeyi bilerek isteyerek yükseltip en temel gıdalarda zam yaparsanız halktan kazanıp halka kafa tutarsanız devlette size haddinizi bildirir. Daha bekleyin halk hepinize gereken dersi verecek. Bu size büyük bir ders olacak yakında farkına varacaksanız.

Sami
Sami - 8 ay Önce

Herkes ucuz olan neresi ise ordan alışveriş yapsın hala fiyat düşürmeyenlerden uzak dursun 1 ay alışveriş yapmasın bak bakalım hizaya geliyorlarmı ?

Yurdanur
Yurdanur - 8 ay Önce

Devletimize kafa tutan marketlere elbet had bildirilecektir. Kim milletten paralarına para katıp zam yapıyor, depolarda ürün saklıyor, fırsatçılık yapıyorsa hepsi bedelini ödemelidir. Tarım marketlerini, tmo ve iktidarı tebrik ediyorum.

sema
sema - 8 ay Önce

devlet her işten elini eteğini çekmemeli. her zorlukta anlaşılıyor.

SIRADAKİ HABER